| Pandicorn123 a întrebat:

plac un baiat mai mare decat mine cu 3 ani el trece in a 9-a (clasa) si eu in a6-a (clasa) cum am mai scris si in intrebarile precedente. el sta in bloc cu bunica mhea si eu nu ma duc foarte des pe acolo doar din cand in cand. prima data vara asta cand am fost si am stat vreo 4 zile acolo, vream sa ne dam intr-un balansuar pe care il are el. bun am putut sa ne indeplinim dorinta amandoua. pe seara cand trebuia sa plecam sirmea s-a rugat de mama sa ne mai lase o seara in seara aceea acest baiat ne-a invitat EL acolo si am stat pana la 22:00. dupa in urmatoarele zile cand am mai fost pe acolo nu ma mai invitat pentru ca nu prea avea cum el nu prea ma vede afara si cand ma vede ma vede grabita. el mai e si cu prietenii lui acolode 15 ani. deci cum sa fac sa aflu daca ma place? am incercat de nenumarate ori nenumarate idei in care as putea sa ii spun dar niciuna nu cred ca e buna, a si eu sunt putin cam timida cand vine vorba despre baietii care imi plac. Funda + vot... fara raspunsuri stupide.

Răspuns Câştigător
| Cloudless a răspuns:

Deci ai 12 ani si el 15 aproximativ... Ma gandesc ca cea mai simpla metoda ar fi sa arati un interes iesit din comun fata de activitatile lui si de hoby-urile lui. Asta ar trebui sa fie un semn pentru si el si daca cumva reactioneaza in acelasi fel devenind mai interesat de activitatile tale atunci cel mai probabil ii place si lui de tine. Asta e metoda mai lunga, cea mai simpla si care poate da rezultate mai rapide e sa ii spui in fata. Unora le place.

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Ca te-a lasat in leagan e ca si cum un b mai mare iar da loku unei fete miki cum e si cazu.mai ales daca zici ca era acolo cu pr lui de 15 ani ei cauta fete mari ca doar sunt l liceu si tuh nici macar a 8 nu esti esti a 6. eu iti zic sa nu iti faci iluzi mai ales ca ai incercat multe.
poate are si prietena sau cunoaste una l liceu mai ales daca esti si timida nu prea ai ce sa faci.

| DarQueen a răspuns:

E cam mare față de tine, în plus, cred că dacă o să îi spui că îți place de el, probabilitatea ca el să râdă de tine este destul de mare.
Eu zic să te reprofilez pe diferențe de vârstă mai mici.
Baftă! happy

| kkkmakafull a răspuns:

Fii sincera, el va aprecia acest lucru, asa am patit si eu acum cateva luni cu un baiat dar el avea 19 ani.cand eu l'am vrut el nu ma vrut, acum el ma vrea, eu nu-l mai vreaulaughing deci spune-i in fata ce simti

| 0ffliner a răspuns:

Fetito si eu am patit asa cu o fata mai mare decat mine si a zis nu dar era cu 1 an. happy
Nu vreau sa te badjocoresc sau ceva rau dar iti zic sa cauti baieti mai mici de varsta ta sau cu 1 an mai mare ca cls. a 9 happy e mare
Si el te place doar ca prieten simplu nu ca gagica asacawinking gandeste-te si va fi totu ok. happy

| Cosmin1997 a răspuns:

Salut! Am fost si eu in aceiasi situatie ca tine... Cred ca cel mai bine ar fi sa fi sincera cu el si sa-i spui ce simti pentru el. Poate e reciproc.E asa am facut si pentru mine a merswinking. Funda?