| KykyJ a întrebat:

Poate mai puteti ajuta in legatura cu ceva.straight face Deci.acum 6 luni am fost impreuna cu un baiat.pe care nu l`am putut uita nici pana azi...intre timp. am mai incercat sa ii propun sa fim impreuna... dar el a refuzat.acum, sunt impreuna cu un coleg de clasa, care ii este prieten, de cand sunt cu el, fostul` incearca sa se bage intre noi, spunandu`mi ca inca tine la mine, ca vrea sa fie cu mine, si tot felul de lucruri straight face >>cum am mai spus, eu inca tin la el, dar pe de alta parte. tin si la actualul straight face, nu stiu ce sa fac, poate ma puteti ajuta cu un sfat straight face Mi se pare destul de aiurea ca pana acum nu a vrut sa fie cu mine, si s`a trezit dintr`o datastraight face Dau Funda pentru cel mai bun sfat

Răspuns Câştigător
| CrynnaMarya a răspuns:

Faptul ca i-ai marturisit dragostea il facea increzut si ca orice baiat credea ca te are la degetul mic. Acum este invidios. Lool esti cu un prieten al lui. El acum vrea sa dovedeasca faptul ca te poate dirija ca pe o marioneta. Nu te lasa pacalita. Nu suporta ideea ca l-ai uitat. Trebuie sa ii arati ca pentru tine el a ramas o amintire. Daca te vei impacacu el vei frange inima actualului tau prieten, iar el va sta o vreme cu tine, apoi te lasa.Va gasi o scuza, un motiv de cearta si isi va cauta alta prietena, iar tu ramai singura.Totusi,daca sentimentele lui sunt reale va lupta pentru tine. Profita de moment, fa-l sa simta ce-ai simtit tuhee hee

5 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

El nici nu vrea sa mai fie cu tine dar nici nu vrea sa fii si cu altcineva, e egoist as putea spune, nu-i place s ate vada in preajma altui baiat, inteleg ca tii la el, dar lasa-l sa lupte pentru tine, pentru ca daca te iubeste cu adevarat si vrea sa fii doar al lui va face orice ca sa recupereze relatia.Bafta

| Cristiano13 a răspuns:

Dai la amandoi, Ca poti nu? Un triungi al dragostei :-P

| Xab a răspuns:

Poate ca este vorba de gelozie.Deobicei daca intr-adevar baiatul tine la fata, atunci cand aceasta da de inteles ca l-a uitat el devine gelos si incearca sa "recastige" fata.

| zanatecul a răspuns:

Te duci acasa, intri sa faci dus si incepi sa efectuezi un proces pe care il fac si baietii in acelasi loc, acum vine si rezolvarea. tipul la care te-ai gandit mai mult cu ala ramai, si alaltu sa-si bage unghia in gat

| zhuzhu a răspuns:

Pai normal ca pana acum umblai dupa el si acum cum ai pe altu el e gelos, nu conteaza ca mai ti la el. ce a fost a fost acum mergi inainte cu actualul spune-i ca e prea tarziu acum, pentru ca daca tia gresit o data o va mai face de fiecare data cand are ocaziahappy