| Anitta97 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 1 an impreuna si ne iubim mult...avem multe lucruri frumoase impreuna. efectiv ne iubim enorm. De o luna ne certam incontinu, eu sunt mai sensibila sad sufar si plang. Am impresia ca nu ma mai iubeste cum ma iubea inainte.Pare a fi razboi intre noi.Imi este foarte greu si sufar ca o proasta..ma jigneste si dupa regreta.Incearca se se impace cu mine si vede ca il iert repede.Mi-a prins slabiciunea si acum profiata! Vreau sa fiu mai puternica si sa fiu mai indiferenta cu el credeti ca ar merge? Sau cel putin sa isi dea seama ca poate sa ma piarda! Un sfat plz :*

Răspuns Câştigător
| BlakeLively a răspuns:

Deci zic asa pentru toate fetele/femeile:

Daca un baiat va jigneste o data,de doua ori,nu il mai poti ierta, pentru ca va continua sa iti greseasca. Daca de acum se intampla asa, mai tarziu cred ca va incepe sa te si loveasca!
Desparte-te de el, si gaseste alt baiat care sa te respecte cu adevarat, meriti!

| Anitta97 explică (pentru BlakeLively):

Esti praf aruncate de la etajul 30

| BlakeLively a răspuns (pentru Anitta97):

Invata limba romana si apoi spune-mi mie ca sunt praf. Eu ma respect in primul rand pe mine, si nu ma las jignita de un baiat, spre deosebire de tine. Asa ca draga mea, iti recomand un terapeut de cuplu. :*

| Anitta97 explică (pentru BlakeLively):

Doamne ce copil idiot eram, am intrat pe TPU după 10 ani din plictiseala și curiozitate sa văd ce întrebam eu lumea laughing și ti-am ales acum chiar ție răspunsul câștigător fără sa văd ca după te-am jignit! Băiatul ala chiar era toxic, și dacă ar trebui sa dau acum un sfat unei puștoaice ar fi la fel cum l-ai dat tu. Chiar eram foarte problematica când venea vorba despre el, pur și simplu nu vedeam laughing imatura …. In fine …. Îmi pare foarte rău pentru ce am spus atunci, chiar dacă nu mai sunt aceea persoana. Sper sa vezi răspunsul. sad

| Anitta97 explică (pentru BlakeLively):

sad sorry pentru acum 10 ani

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fi mai indiferenta cu el si nu mai pune toate certurile la suflet

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

De ce cauti sa il ignori sau chestii de astea. Nu asa iti arati inteligenta, tine minte.
Vorbeste! Comunicarea rezolva tot. Spune-i ce nu iti convine. Incepe cu niste calitati de ale lui, apoi spune-i defectele intr-un mod frumos, dupa iar fa referire la calitatile lui si culmineaza cu cat de mult il iubesti. Bafta!

| Alllllexandra a răspuns:

Indiferenta va rezolva tot.Doar nu-l baga in seama o zi sau chiar 2 si o sa veziwinking

| Lily8 a răspuns:

Spune-i sa te respecte!
Daca a ajuns sa te jigneasca cale de intoarcere nu prea mai e. EXplica-i ca daca te mai jigneste vreodata ai terminat-o cu el.Chiar daca nu vrei asta, spune-i.O sa vezi ca va inceta sa te jigneasca.
Iar inca un sfat, incearca sa nu i dai nici un semn o zi intreaga sa vezi daca iti da el si daca mai tine la tine.

| anastasia9 a răspuns:

Buna..si eu sunt de 3 ani cu prietenul meu si sa stii ca am trecut si noi prin asa ceva..adica sunt momente si momente in viata in cuplu trebuie sa le faci fata ..si eu sunt sensibila si sufara pentru ca iubesti.dar gandeste-te inainte sa plangi de 2 ori k o sa ii para rau, si k isi va cere tot el iertare pentru vb si etc..eu ma abtineam muult p moment uneori reuseam alteori nu..si inca ceva neaparat vb k el adica spui ce te deranjeaza daca e nevoie si in fiecare zi... spune-i k nu iti place la el k nu-ti convine ca u suferi etc... kiss