| AnonimNoName a întrebat:

va rog sa ma ajutati. unui baiat din cartier ii cam place de mine. mi-a cerut nr de tel si i l-am dat. mie nu imi place de el, dar cum sa i-o spun ca totusi sa nu-l ranesc... si nu vreau raspunsuri stupide.

Răspuns Câştigător
| alexanelly a răspuns:

Buna! Cel mai indicat este sa nu il lasi sa isi faca sperante. Daca te suna raspunde mai greu zi ca esti ocupata si il suni mai tarziu, si daca e il suni a 2 zi si ii zici scuze stii am ff multa treaba. Daca o sa vada ca nu ii dai ff mare atentie poate o sa renunte, daca el insa se apuca sa iti faca vr-o declaratie explicati ca nu crezi ca sunteti persoane potrivite, ca nu vrei vr-o relatzie sau ceva de genu.Nu uita nu ii face sparante. Pupici.

4 răspunsuri:
| Isabellaღ a răspuns:

Pai...incearca sa ii spui asa foarte calma.Fara sa tipi la el sau sa vorbesti urat. Spune-i ca vrei sa fiti prieteni si mai mult nu puteti fi. Spune-i ca iti pare rau dar asa e viata nu poti sa alegi de cine sa iti placa.Succes!

| Mrlove a răspuns:

Spuneti ca nu vrei o relatie in acest moment. simplu si la obiect

| Lexiiii a răspuns:

Pai daca nu il placi de ce i-ai mai dat nr tau?> Aici ai facut prostia mare.Ca i-ai dat sperante.
Daca iti spune in fata ca e indragostit de tine, incearca sa-i raspunzi cu tact si sensibilitate, dar clar si sincer ca tu nu simti la fel.Nu lasa loc pentru iluzii!
Astfel de situati de intampla mereu.Tu incearac sa ii fi alaturi ca o prietena.

| AnonimNoName explică:

@Miss i-am dat nr meu pentru ca totusi vreau sa fim prieteni/amici nimic mai mult