| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat sa aveti doua relatii in acelasi timp sau sa iubiti doua persoane?

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Nu si nu cred ca poti avea 2 relatii deodata, pentru ca unul dintre ei ar fi defavorizat intr-un fel.
Cred ca exista o relatie si pe langa ea sa ai o aventura care sa devina obisnuita, dar nicidecum o relatie la fel ca cea adevarata in care ai pus suflet si ai trecut prin multe.

| Jackul336 a răspuns (pentru Raiiiisa):

Aventura si cu relatia, e o combinatie nedigerabila
gandeste te ca si consoarta ta ar fi de aceeasi mentalitate si vezi daca mmai e asa de simplu sincer imi pare rau ca in societate nu mai exista cuplu monogam

21 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Este practic, imposibil sa iubesti doua persoane in acelasi timp. Probabil pe prima o placi si pe a2-a o placi putin mai mult decat pe prima. thinking
Este la fel de imposibil sa ai doua relati in acelasi timp, nu ai cum sa te imparti in doua.
Trebuie sa fi idiot in a te gandi la asemenea lucruri.

| mona a răspuns:

Nu mi s a intamplat pentru ca nu am permis sa se intample asta

evenso
| evenso a răspuns:

Nu! Nu mi-am batut joc nici de mine, nici de iubit.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu, nu mi se pare normal sa iti inseli iubitul. Atata timp cat esti intr-o relatie, te implici 100%, nu te concentrezi pe altceva. Dar mi s-a intamplat sa imi placa doi baieti in acelasi timp dar nu eram cu niciunul la momentul respectiv. Dar nu ii poti iubi pe amandoi, parerea mea. Iti dai seama ce simti pentru fiecare: daca e vorba despre o atractie fizica sau sentimente mai puternice.

| Oana92 a răspuns:

Nu am avut 2 relatii in acelasi timp si nu cred ca poti sa iubesti 2 persoane in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.si nu it recomand.

| Crisstttina a răspuns:

Da, am patit. happy
E foarte aiurea sa treci prin asa ceva.

| Jackul336 a răspuns (pentru Crisstttina):

Da, un bun raspuns

| Jackul336 a răspuns:

Numarul de persoane pe care le iubesti cu adevarat este 1
daca esti cu n persoane iubesti 0 pentru ca daca ai iubi 1 nu ai mai avea de restul de n-1

1 si 0 releva si valoarea partenerului ca spirit
deci daca ai suflet iubesti o persoana punct

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Niciodata! de la sase, sapte relatii in sus!

| Sorinacio a răspuns:

Este o porcarie sa faci asta, are tot disrespectul meu cine face asta.

| paceandlove a răspuns:

Da unul cu o luna mai mare ca mine si unul cu 4 ai mare k mine nu am putut alege asa ca am pierdut p aman2

| acidickiddo a răspuns:

Mi s-a intamplat sa plac doua persoane in acelasi timp, pe unul chiar ajunsesem sa il iubesc, iar celalalt vroia sa fie cu mine.Nu stiam ce sa fac..eram nehotarata. Tipului pe care il iubeam nu stiam cum sa ii zic ce sentimente am fata de el, iar celuilalt ii tot gaseam nod in papura.Si nu am ajuns la niciun consens.Destinul nu a fost prielnic, sentimentele s-au stins fata de cel pe care il iubeam iar cu celalalt nici numai tine legatura.Sincer,e o poveste lunga, cu un drum anevoios, pe care nu o voi scrie aici.In orice caz, am invatat ceva din ea.

| sufletdeing3r a răspuns (pentru acidickiddo):

Ma bucur ca ai invatat ceva din asta si mersi pentru raspuns!

| acidickiddo a răspuns (pentru sufletdeing3r):

Nu ai pentru ce happy

| HoneyCocaineee a răspuns:

Din pacate da..si a fost nasol..eram scarbita de mine in primul rand.straight face dar..pana la urma trebuie' sa faci o alegere..si am ales sa fiu singura, e mai bine asa happy

| Jackul336 a răspuns (pentru HoneyCocaineee):

Nici 2 nici 0 nu aduc o implinire cat aduce o singura perosana care e inteleasa la adevarata ei valoare

| HoneyCocaineee a răspuns (pentru Jackul336):

Asa e happy dar mai greu cu acea persoana sperciala...

| pisicutaanonima a răspuns:

Nu am avut 2 relatii in acelasi timp pentru ca nu sunt genul depersoana care sa-si bata joc de sentimentele altora cei drept am iubit doua persoane in acelasi timp dar pe cea cu care am fost mai mult de cealalta doar imi placea nimic mai mult dar mi-a trecut repede

| bboobbiittzzee a răspuns:

Poti avea si 5 relatii in acelasi timp daca le poti face fata, si poti iubi clar 2 persoane(in mod diferit) insa indragostit/a nu poti fi decat de o singura persoana.