| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPUUUU.am nevoie de ajutor. deci totul a inceput cu o prietenie simpla, nu prea puternica, peste tot pe unde ne intalneam zicea ceva de genu"pleci si nu ma pupi?" sau "de ce nu ma pupi". apoi am vorbit pe mess si imi zicea ca de ce nu mai pupat azi? iar eu i-am zis ca dupa aia ma indragosteam de el.si numai scapa de mine. apoi a zis ca vrea sa ma cunoasca mai bine, chiar ne-am si intalnit(nu eram singuri, eram cu niste prieteni dar care ne-au lasat sa vorbim)nu am vorbit prea multe doar de faza cu pupatul. dar de la un timp numai vb cu mine p mess.eu incerk sa ma bag in seama pentru ca imi place fffffffff mult.chiar pot sa spun ca il iubesc. dar el.nu stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma. FUNDAAAAA!

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Wtf? dc face asta?
ce atitudine are... uite tot ce poti tu sa faci fara sa devi stresanta este sa incerci sa iesi cu prietenii/gasca lui fara sa stie si atunci poate observi ceva schimbat in comportament sau daca totu' e OK.
eu, de ex, cand nu raspund cuiva pe mess inseamna ca nu am chef de acea persoana si daca mai incepe si cu BUZZ si cu "dc nu raspunzi?!?" si din astea, innebunesc big grin.
mai bine fa cum ti'am zis si lasa'l in pace pe mess. nu cred ca ii place sa fie batut la cap si in fond cred ca lui i'a cam trecut.asa pare.
nu vreau sa te alarmez dar...este foarte posibil sa'si fi pierdut interesu' pe drum.
bafta maxima si sa ma ti la curent :*

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hmm, ma gandesc daca el nu este cumva paie iar tu lemne ude? thinking
In cazul asta nu prea ai ce face, mai bine lasa totul in urma, sa nu suferi mai mult. straight face
Domnul fie cu tine.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Asta inseamna ca te-a placut dar acum nu stiu ce sa zic. Poate s-a saturat de situatia asta(a asteptat prea mult ca sa-l pupi.) poate se gandeste ca te lasi greu.happy

| StaceyG a răspuns:

Pai el te placut mult mai mult la inceput cand tu nu erai asa indragostita de el, cu timpul si dragostea ta a crescu, iar acum el se indeparteaza de tine din ce in ce mai mult.eu tias zice sa incerci sa vorbesti cu el macar pentru 20 de minute si sa il intrebi daca el te mai iubeste cu adevarat, daca doar s-a jucat cu sentimentele tale, sau daca mai are rost sa fiti in preuna. spune-i ca tu il iubesti din ce in ce mai mult si ca nu ai vrea ca aceeasta relatie sa se termine.incearca sa vb cu el despre toate astea si vei vedea la ce concluzie veti ajunge.

| Psihologul a răspuns:

Esti sigura ca il iubesti? Sau e doar o simpla obsesie pentru el? I fine, nu ai dat multe detalii despre relatie (cat timp e si etc.) Hai sa revin la subiect.
Daca iti place foarte mult si el nu mai da nici un semn de viata incearca sa il cauti... dar discret.Sa nu lasi impresia ca esti o disperata. Intrebi un prieten. 2. de el, poate are si el probleme si treaba.Cand in final ai dat de el, propune-i sa va intalniti sa povestiti si voi. Pune-l sa iti povesteasca ce s-a intamplat de nu a mai spus nimic, povesteste-i si tu ce ai mai facut. Asa poate ii dai de inteles ca il placi. Poate si el te place pe tine nu? Intalniti-va cat mai des, povestiti si asa va apropiati mai mult unul de celalalt happy
Daca mai ai nevoie de mine, lasa-mi id tau intr-un mesaj privat.
Santate si numai de bine! :*

| monyka_1393 a răspuns:

Intreaba-l carui fapt se datoreaza aceasta schimbare brusca de comportament