| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Ultima data mi-a venit ciclul menstrual in 28 octombrie. Si acum suntem in 29 si inca nu mi-a venit cu toate ca alaltaieri am mai avut dureri de burta foarte puitne. La inceput, menstruatia imi venea la 25-28 de zile. Acum de cateva luni imi vine doar la 30-33 de zile.
Credeti ca ar putea fi vreo,, problema"
PS:AM 16 ANI!
OFER FUNDA!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca ai ciclul neregulat, in acest caz!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza datelor prezentate reiese cat se poate de clar ca ciclul menstrual in cazul tau este destul de dereglat din moment ce intre cel mai scurt si cel mai lung ciclu a existat o diferenta de 8-9 zile. Fiindca de obicei au existat diferente de lungime de la un ciclu la altul, exact din acest motiv nici acum nu ar trebui sa devii ingrijorata deoarece si acest ciclu a ajuns sa aiba in acest moment doar 33 de zile asa cum au mai fost si altele. Fiindca ai amintit ca zilele trecute au aparut si au existat semne care ar putea reprezenta simptome premenstruale, se poate aprecia ca in mod sigur/negresit in zilele urmatoare va porni sangerarea. Multa sanatate!

| Lorennn a răspuns:

Nu iti face grijii. Uneori mai intarzie mai ales la 16 ani. Vor mai exista dezechilibre hormonale din cauza stresului, unor schimbari in organism insa totul va fi bine. Atata timp cat nu intreti relatii sexuale neprotejate.

| Sfatuitorul69 a răspuns:

Esti baiat sau fata? daca esti baiat ii de rau, daca esti fata ii ok