| anonim_4396 a întrebat:

Hey! vreau sa ma razbun pe el pentru ca m-a lasat pentru alta cel putin asa cred.nu suntem din acelasi loc dar eu mergeam la el si el la mine in vacante i nfine. dar uneori cred ca m-a lasat si dintr-o mica cearta pentru ca de-o vreme nu mai ma contacta ca inainte si bla bla.si i-am zis si s-a enervat si sa-mi caut altu daca nu-mi convine si mai multe chestii dar eu cred ca sa indepartat de mine cum nu ne-am vazut si o luna de zile aprox.si in vacanta am sa merg akl la el unde am prieteni multi si nu stiu as vrea sa ma razbun pe el in vacanta asta.stiu ca e arma prostului dar vreau sa-i daau o lectie nu numai pentru mine e razbunarea ci si pentru faptul ca asa face cu mai multe si o merita! eu as vrea sa imi dati idei nu alte comentarii cum ar fi k lasa ca mai bine lesi de la tine si a. s. m. d. p. pentru ca am sa le ignor vreau cv serios acum cv idepi promit funda voturi si daca vreti si LIKE-uri pe facebookbig grin:*

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai, plateste-i cu aceeasi moneda! De ce nu ii spui nimic? Intra tare in el sa vezi cum se pierde,nu il lasa in pace! Si sa stii ca nu e adevarata vorba razbunarea e arma prostului,din contra in situatii de criza razbunarea e cea mai buna. Fa ce simti! Si nu te mai lasa condusa de inima. In situatia asta ar trebui sa gandesti cu capul nu cu inima pentru ca si-a cam batut joc! Si va trebui sa faci si tu la fel. Doar asa o sa isi revina. si asta nu inseamna ca trebuie sa ii faci la fel, doar sa ii dai o lectie pe care sa o tina minte. Sper ca ti-am fost de folos si vreau sa iti mai spun ceva, ce mi-a ridicat moralul, un simplu raspuns de la un prieten de pe TPU : In dragoste si in razboi totul e permis! Asa ca, capul sus :* Bafta

| anonim_4396 explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Mersi lalalalovealex

si lalalamultumeschee hee am sa-i fac in ciuda pe la discotecalaughing si bine ca o sa ma aranjez eu cumva.si nu stiu ce oricum trebuie cumva sa-l atrag pe el la mine k o discutie.k daca as merge eu nu i vb de tupei e vb k el ar zice ca nu are rost deci trebuie sa am si cv in maneca pup:*

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mare placere!:* Da, ai dreptate! Bafta :*:*:*

| anonim_4396 explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Mersi.si mersi si de proverbul ala imi ridica moralul chiar l-am uitat si are mare dreptate ce zice))

10 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Stii ca roata se intoarce?
Ai zis ca nu vrei sfaturi din astea, dar eu altele nu am.
Daca l-ai iubit si sigur mai simti ceva pentru el, nu stiu cum ai putea sa-i faci rau?
Cand vrei sa faci ceva, gandeste-te intai daca tie ti-ar placea sa-ti faca cineva ce ai u de gand sa faci.
Stii tu : Ce tie nu-ti place altuia nu-i face!

| Ecea a răspuns:

Razbunarea este arma prostului.
Nu este o solutie.
Cea mai buna solutie este sa il lasi in pace sa faca ce vrea.

| RazvanGeorge a răspuns:

De ce vrei sa-i faci rau baiatului pentru simplul fapt ca nu mai simte nimci pentru tine? mai bine stai cuminte in banca ta.si lasa-i sa-si straiasca viata mai departe. Poate odata si odata...si tu vei fi in situatia de a vrea cineva sa te desparte de iubitul tau, si nu cred ca ti-ar conveni! Succes si multa bafta in viata!

| anonim_4396 explică (pentru RazvanGeorge):

Ok bine zici.dar dc el insista sa fiu cu el cand il refuzam din cauza distantei si pentru ca nu demult m-am despartit de celalalt? dc? apoi am acc ca imi placea de el dar totusi...i faza k tot ei se intorc k fraierii nu ma refer la toti dar majoritateatongue
se introrc spunand k le pare rau si vad si eu k le pare rau lor dar eu ce sa fac daca e prea tarziu? i faza k el nu stiu umbla dupa una azi maine dupa alta am obs asta...si vreau sa-i deschid ohii aia mari ai luilaughing sa vada cum e sa simti gustul amar al geloziei ca sa zic asa...

| floricika_1940 a răspuns:

Daca el va incerca sa preia legatura cu tine.Accepta orice spune,iar daca ar fi vorba de o intalnire, accepta si asta, doar ca la intalnire vei veni cu un alt baiat.Sau combina-te cu cel mai bun prieten al lui.

| Vasy10 a răspuns:

Relatiile de la distanta nu tin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar problema ee dc aproape se ruga sa fie k mine la inceput si insista atat de mult si apoi nu mai era acea afectiune pentru ca eu l-am refuzat prm data? dc? si dc ei se intorc cand e prea tarziu eu ce vina am in asta apoi?happy