| Mary_3424 a întrebat:

HEYY :*. Am si eu o mica problema, din semestrul 2 a venit un copil la scoala il cheama Cristi si are 14 ani si eu 12. Este foarte dargutz da ce sa fac nu pot sa intru cu el in vorba ca intr-un fel mi rusine si in alt fel are clasa lui... prieteni lui. si tot vreau sa fac rost de nr lui si idu lui... funda :*

Răspuns Câştigător
| iza4ever a răspuns:

Baga-l in seama

intreaba-l daca sa acomodat aici cu noii colegi, cum a fost la vechea scoala, ce fel de filme sau de sporturi ii plac etc...si de abia dupa ce ati vorbit incerci sa ii ceri id de mess... cu nr de mobil incerci ceva mai incolo peste vreo saptamana sau doua ca nu poti sa ii ceri asa direct numarul de telefontongue

2 răspunsuri:
| vrrra a răspuns:

Baga-te in seama cu el daca il vezi ca sta singur sau ca e cu un prieten du-te la el intreaba-l cum il cheama, cum a fost la vechea scoala si abia apoi sa-i ceri nr de telefon si idi`u pentru ca daca i-le ceri din prima va crede ca esti "moarta" dupa cel si asta nu cade bine la o fata.

| Faηta a răspuns:

Baga-te in prietenii lui, converseaza cu ei si cere-le ce doresti. Funda? happy