| bebitssa_4487 a întrebat:

Heyy, sunt in clasa a 9-a si vreau sa ma mut la alt liceu din diverse motive[ de ex: profii sunt foartee exigenti, cu unii dintre colegi nu ma inteleg destul de ok, si am prea multe rivale prin liceu aproape la fiecare clasalaughing, si lista poate continua ] trecem peste,big grin o alta problema ar fi PARINTII am discutat cu ei intr-o seara cand am venit de la scoala, si s-au enervat foarte raulaughing mi-au spus, ca nu ma lasa sa ma mut orice ar fisadeu numai suport actualul liceu la care invat si nu stiu exact ce sa fac ca sa ii conving, daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturibatting eyelashes [dau fundawinking]
P. S: La liceul unde vreau sa ma mut am cativa prieteni, si m-am interesat sunt locuri, ma pot muta!big grinlove struck

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut bebitssa! :*
Si eu m-am transferat (ma rog la sfarsitul anului, nu la sfarsitul semestrului), dar nu e nicio diferenta. Daca vii cu argumente solide in fata parintilor tai si le spui ca tu inveti si esti cuminte dar pur si simplu nu reusesti sa faci nimic te vor intelege. Spune-le ca nu poti continua asa pana in clasa a 12-a, ca ar fi mult mai buna o schimbare.Eu asa i-am convins sa imi dea voie.Bafta!

| alin568429 a răspuns:

Pai spune-le tot, ca nu ai prieteni si iti sunt multi dusmani si ca la scoala unde vrei sa te duci ai mai multi prietenibig grin