| Anonim_9586 a întrebat:

La scoala sa desfintat o clasa si toti din aceea clasa au venit la noi in clasa, Ei nu-s buni de nimic s ne fac clasa de rusine, si nu vreau sa-i bag in seama. Ce sa fac ca sa nu-i bag in seama?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o impresie gresita. Nu exista oameni buni de nimic, mai ales copii. Crede-ma, ca pe langa un olimpic international si tu pari bun de nimic si de rusine. Normal este sa-ti tratezi noii colegi cu atentia si respectul datorat unor colegi, fara a face vreo discriminare. Adultul care v-a bagat in cap ca niste copii sunt buni de nimic e bun de dat afara din invatamant.

nony
| nony a răspuns:

Ce poti sa faci decat sa nu intri in conversatii cu ei, si le eviti cercurile de prieteni.
Dar esti un pic cam complexat.Socializarea nu te impiedica sa fii tu bun la invatatura happy
Comunica cu ei, dar urmeaza-ti drumul.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Trebuie sa fii diplomat si sa-i tratezi pe toti la fel. Eu vorbesc cu un gunoier la fel cum vorbesc cu directorul colegiului.
Respecta si vei fi respectat.

| Bishop a răspuns:

Asta mi se pare o actiune cam egoista, nu s-or "ridica" ei la nivelul lor, dar trebuie sa le dai o sansa, sigur nu toti sunt la fel, incearca sa intri in vorba cu ei, sa vada ca nu sunt singuri, cu siguranta ar aprecia happy

| Bishop a răspuns:

V-au ales pe voi sa formati o clasa cu ei, pentru a mentine o balanta, din moment ce tu zici sa sunteti cei mai buni din scoala iar iei cei mai slabi, asta ar mentine balanta

| mikella a răspuns:

Stii ca cei care se tachineaza se iubesc? poate ca pana la sfasitul anului veti fffff buni prieterni

| deanda a răspuns:

Nu vorbi cu ei, daca vorbesc cu tine fa-te ca nu ii auzi, treci pe langa ei fara sa ii bagi in seama... sunt multe variante, dar totusi nu ar fi mai bine sa te intelegi cu ei? sunteti colegi totusi, v-ati putea ajuta la nevoie.
Toti sunt buni la ceva, poate ca nu ii intelegi tu sau poate ca au o alta fire ca a colegilor tai. Incearca mai intai sa te intelegi cu ei si dupa aia daca chiar nu merge atunci ignora-i.

| carlita_4462 a răspuns:

Am si eu o intrebare, cu ce te simti tu mai superior ca ei?

| Anonim_9586 explică:

Nu-s numai eu suntem toata clasa contra lor...pentru. ca noi eram pe primul loc din scoala la invatatura si acum vin ei si o sa fim pe ultimul loc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le dai sa citeasca o carte, sau sa iei machine-gun, ai de ales. preferabil cartea, dar daca vrei si optiunea a doua nu e nici o problema, depinde doar de tine. Peace.