| dadaloveu a întrebat:

Heyyy buna tuturor big hug am si eu o problema care nu imi da pace de vreo 2 luni si ceva imi place de un baiat...adica nu imi place chiar pot sa spun ca il iubesc il vad doar odata pe saptamana si atunci cand ma vede el zambeste eu ii zambesc si de cele mai multe ori atunci cand il vad ca ma priveste, ma priveste in ochi cateva secunde apoi zambeste din nou si isi muta privirea intr-o duminica stateam pe o banca cu cea mai buna prietena a mea si el cu cativa prieteni ai lui stateau la 2 banci distanta intre bancile noastre mai erau niste fete iar cand acele fete s-au ridicat el si un prieten akl lui s-au mutat pe banca de langa noi am mai stat putin si eu cu prietena mea, cand ne-am ridicat eu si cu prietena mea el vorbea la telefon a inchis telefonul am facut cativa pasi si a zis: hei, plecati fara sa va luati larevedere? m-am intors i-am zambit i-am facut cu mana si i-am spus larevedere el zambit si eu eram atat de fericita incat tipam de fericire prietena mea nici nu realizase ce se intamplase decat dupa cateva secunde de respiro i-am explicat si acum vine intrebarea: cum sa fac sa vorbesc cu el si sa fac rost macar de id-ul lui pentru ca ma gandeam ca daca nici lui nu i-ar placea de mine nu sar fi bagat in seama si nu mar privi si ar zambi iar eu atunci cand il vad simt ca ma topesc si nu prea mai sunt in stare sa zic ceva:d deci va rog spuneti-mi cum as putea sa ma bag in seama cu el? pentru ca el deja a facut primul pas si cred ca asteapta un semn si din partea mea! plz fundita pentru cel mai frumos raspuns si cu idei cat mai multekiss ps: mersi anticipatkisslove struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eee, e cevabatting eyelashes
cred ca te place si ar fi bine sa te bagi in vorba cu el si sa-i ceri id-ul.
Pur si simplu, poarta o conversatie normala cu el si adu vorba de id-ul lui de mess.
O sa va cunoasteti mai bine, numai, sa nu apelezi la mess ca sa-i spui ca il placi, e foarte urat. Mai bine ii spui fata in fata cand iti faci curaj, decat sa-l pierzibatting eyelashes.
E important si sa te ajute limbajul trupului. Foloseste-te de zambete cand va mai intalniti, de priviri lungi, da-i de inteles ca si tu il placi.
Succes love struck

2 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

De fata cu el fi uh insatzi poate un pic mai draguta pentru ca nu-l cunosti si sa-si faca o impresie buna despre tine
apoi sa nu lesini cand il mai vezi : Zambeste-i, intreaba-l ce face
Poate te invita undeva ...si de aici urmeaza o noua poveste...
Sper ca te-am ajutat
bye

| EuTeIubesc a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa te bagi in seama cu el. Daca vede ca uh nici nu vb cu el, decat dac te intr el ceva, isi va pierde rabdarea, si nici nu iti va mai zambi.cand il mai vezi, intreaba.l si uh de vb, si cand ai ocazia, cerei id.ul de mess si vb cu elwinking