| anonim_4396 a întrebat:

Heyyy! Salut tuturor. Vreau sa va cer un sfat.Acum o luna, dupa ce ma certasem cu fostul prieten acesta m-a sunat si m-a intrebat daca vreau sa fiu din nou cu el.Totul a mers bine 2 saptamani apoi
ne-am certat.In fine.Acum cateva zile m-a intrebat daca vreau sa ne intalnim(desi nu eram impreuna) insa cand l-am sunat,mai intai si-a inchis telefonul, iar apoi l-a pus pe un prieten sa vorbeasca cu mine.Aseara am vorbit prin iar cu el si.dupa cele intamplate m-a intrebat de ce nu vreau sa mai fiu cu el pentru ca el ca ma place etc. apoi peste catva timp a spus ca are prietena.Le-am cerut sfatul mai multor persoane si mi-au spus sa fiu indiferenta fiindca daca chiar ma place ii va parea rau de ce a facut.Imi e cam greu sa nu vorbesc cu el.Voi ce credeti? A facut asta cu un motiv,ma mai place, mai vrea sa fie cu mine sau pur si simplu nu ii pasa? Mersiii mult. Fundita :* happy

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Poate incearca sa te faca geloasa, nu sunt sigur.
Probabil a vazut ca tu nu vrei sa fii cu el si si-a facut alta prietena doar pentru a te face geloasa.
Eu zic sa fii indiferenta, sa nu-ti pese prea mult, te consumi degeaba.
Daca tinea la tine cu adevarat nu se cupla cu alta doar pentru a te face sa suferi...
Mai sunt si alti baieti, asta nu cred ca te merita!
Bafta!

4 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

E clar ca e nesimtit si in niciun caz nu cred ca te place, altfel ar fi normal sa nu se comporte asa. Indiferenta chiar este cea mai buna optiune, mai ales daca pari super fericita dupa toate astea o sa cada ca nu iti pasa de el. Daca vrea sa fie cu tine sper sa ai puterea sa zici nu, pentru ca nu te merita. Cu timpul o sa uiti si cum il cheama, chiar daca e mai greu la inceput.

Răspuns utilizator avertizat
| Emma112 a răspuns:

Intr-adevar, cea mai buna solutie este sa fii indiferenta cu el. Numai asa iti poti da seama daca te iubeste (adica daca tu nu ii dai nicio atentie si el tot te cauta )
Din ce ai spus tu eu inteleg ca el doar se joaca cu tine stiind ca il iubesti.
O alta solutie buna ar fi sa-ti cauti pe altcineva si sa il faci geloswinking
Bafta! Pa, pa :*

| heilig a răspuns:

Isi bate joc de tine!