| KoOinaKa2012 a întrebat:

Heyyy TPU happy Am si eu o intrebare dar nu stiu cum sa ma exprimrolling on the floor)laughing) inceperea vietii sexuale poate duce la dereglarea ciclului menstrual? :d:d:d:d Mssbatting eyelashes.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, daca se face la varsta potrivita (adica dupa 17 ani si jumatate) si nu este viol, inceperea vietii sexuale nu duce la dereglari ale menstrei.

| KoOinaKa2012 explică (pentru Brigaela):

Si daca am mai putin de 17 ani? :d

| salvamarcostinesti a răspuns (pentru KoOinaKa2012):

Nu ai nimic. doar ca dupa inceperea vietii sexuala incepe sa iti placa mai mult tongue incepi sa duci lipsa sa vrei penislaughing ca ii prinzi gustul

| KoOinaKa2012 explică (pentru salvamarcostinesti):

Sincer mie nu imi place :d laughing am facut`o doar o singura data. aici te kontrazic :p

| Brigaela a răspuns (pentru KoOinaKa2012):

Organismul recepteaza actul sexual ca pe un viol si poti avea dereglari grave care sa te imbolnaveasca. Mergi urgent la un ginecolog daca ai o intarziere mai mare de 5 zile. Fa si un test de sarcina din prima urina de dimineata in ziua consultatiei

| Allexandraaa a răspuns:

Daca il ai regulat nu stiu.eu il aveam neregulat.adica imi venea ba cu 4-5 zile mai tarziu...ba cu 4-5 zile mai repede.insa de cand mi-am inceput viata sexuala vine in aceeasi zi :d

| KoOinaKa2012 explică (pentru Allexandraaa):

Nu il am regulat...adica cateodata imi vine prea de vreme de ex la 16 zile cateodata prea tarziu...maxim o saptamana. :d

| Allexandraaa a răspuns (pentru KoOinaKa2012):

Eu am observat ca mi s-a regulat doar dupa vreo 3 luni, cand imi venea in aceeasi zi : adica marti. De cand mi-am inceput viata sexuala nu s-a intamplat sa imi vina ciclul cu 2 zile mai tarziu sau mai repede. Data fixa! Recunosc acum mi-a venit cu 2 zile mai tarziu.mi-a venit joia aceasta pentru ca am baut mult vin in ziua de colindat si asta il cam deregleaza... Acum vezi tu. depinde de la orgasnism la organsim insa stiu multe persoane care il au regulat datorita faptului ca si-au inceput viata sexuala happy.