| myhaitza_3919 a întrebat:

Hi all...Am si eu o problema in care as dori sa va cer sfatul. Mie imi place foarte mult de o fata din alta clasa, ma inteleg foarte bine cu ea, sunt sigur ca ma simpatizeaza, vorbesc foarte mult cu ea la telefon, chiar mai mult decat vorbeste cu prietenul ei pe care il place foarte mult dar acesta e un insensibil.Problema este ca prietenul ei mie prieten foarte bun si chiar coleg de banca si nu as vrea sa ma cert cu el.Acum voi ce sugerati...Sa ma cuplez cu aceea fata cu riscu ca colegul meu sa se supere sau sa-mi traiesc "iubirea sub forma unei prietenii"hee hee?

8 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

Daca ti mult la amandoi, e bine sa te retragi putin. Daca pana acum ai sunat-o si vorbit cu ea si s-a obisnuit sa vorbeasca foarte mult cu tine, atunci iti va simti lipsa, va simti lipsa telefoanelor si discutiilor. Atunci ai sa vezi la cine tine mai mult. Si daca va fi sa fii tu acela incetul cu incetul va renunta la prietenul tau. Si asa nu vei provoca rau nimanui.
Sa recapitulam. Telefoane mai putine, daca poti chiar deloc si o lasi pe ea sa te caute cand simte ca are nevoie de tine. Pana atunci ai grija sa te vada in preajma altor fete, sa le zambesti dar si ei sa-i zambesti si sa fii fericit.

| deviant18 a răspuns:

Prietenia e mai importanta. cu toate astea, daca prietenul tau ti'e prieten, poate daca vorbesti cu el, avand in vedere ca tot e insensibil, poate se da la o parte. asta numai daca si fata te place cu adevarat mai mult decat pe el. dar acum sa iti zic un mic secret: fetele stau ca lipite cu superglue de un tip insensibil. nu stiu de ce, dar asa e. crede'ma. e instinctul lor de nu stiu ce care le face sa stea langa el. asa ca ai grija.

| Daniela_1629 a răspuns:

Stii vorba aia. iubirea pleaca pe cand prietenia ramane.Eu am invatat sa nu imi dau cea mai buna prietena pe un baiathappy Acum depinde cum simti tu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar o placi ar trebui sa-i spui asta ei si sa vezi ce parere are despre faptul ca tu o placi desi ea are pr. parerea mea:d de fata.

| xSequel a răspuns:

Vezi daca prietenul tau de banca inca o mai place.Vezi in pauza cum se comporta cu ea sau undeva pe hol(cum se comporta el cu ea, si ea cu el). Daca vezi ca nu se plac asa de mult apropiete mai multe de persoana aceea, pe care o iubesti. Daca vede prietenul tau ca te intelegi foarte bine cu ea, ba chiar sa o saruti, poate ca el nu v-a interveni(pentru ca nu o mai place) atunci nu mai ai cu el nimic de discutat. Daca vezi ca intervine iti ceri scuze si ca nu o sa se mai intample, si iti cauti alta iubita.

Daca este cazul in care el intervine, trebuie sa suporti ca el o place. Sper ca ti-am fost de folos.

| xSequel a răspuns:

Myhaitza daca vezi ca se intampla asta (ca i cere bani si din astea) se vede ca nu o mai iubeste, asa ca poti sa o iei tu.Si in legatura cu prietenul tau...mai bine l-ai evita.Nu cred ca iti este asa prieten bun. straight face

| myhaitza_3919 explică:

Sa va spun cum se comporta in pauze cu ea? Pai de obicei se foloseste de ea, aproape ca nu l-am auzit deloc sa-i faca complimente din propia initiativa, in ultimul timp nu prea o mai baga in seama, din cate am observat ii cere bani constant, si tot felul de chestii din astea. Dar pe mine ma intristeaza ca fata aceea chiar tine foarte mult la el si el nu-si da seama.Deci credeti-va ar merita mult mai mult decat el...

| blonda_6293 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea sa-i marturisesti sentimentele.si sunt sigura ca daca raspunsul va fi negativ nu va incerca sa-ti distruga prietenia cu iubitul ei. Dar sa speram ca raspunsul va fi afirmativ si ca iti vei trai iubirea alaturi de ea.totusi sper ca esti constient ca prietenul tau va incerca sa va desparta.

succes!