| Yourgirls a întrebat:

Hi`! Am un prieten, sunt de 3 ani cu el. El vorbeste cu colega lui de clasa, îl sună, vorbesc pe mess, la scoală mai mult ca sigur, îi spune să iasa in oraş, însa el nu e prea interesat de asta, cică pentru ea, el e cel mai bun prieten şi îi povesteşte aproape orice.Pe mine mă deranjează foarte mult chestia asta şi plang o gramada i-am zis că mă deranjează şi să nu mai vorbească cu ea cel putin la telefon şi s-a suparat că cică el nu are voie sa vorbească cu nimeni numai cu mine, ca nu ii ofer libertate, acum vorbeste si mai mult cu ea si nu mai pot i-am zis ca nu-i mai zic nimic ca se supara si plang o gramada.Sunt atât de geloasă că nu suport să-l văd cu nimeni numai cu mine, ce să fac?

Răspuns Câştigător
| pink10 a răspuns:

Lasa'l putin timp, fi indiferentawinking Nu te stresa sa il legi de tine, daca ii spui sa numai vorbeasca cu ea, din orgoliu o sa vorbeasca si mai mult laughing Am trecut prin asta :-J Pana la urma tu esti cu el, el pe tine te saruta si pe tine te iubeste nu? smug Asa ca las'o'n pacea ei pe fata aia! Poate ea il place, dar se chinuie degeaba laughing Arata'i ca esti mai buna si arata'i ca esti iubita amicului ei smug Du-te cu el odata cand se intalneste cu ea si nu-l lasa in pace pe iubitul tau smug Saruta'l incontinuu, tine'l in brate si ei araunca'i niste priviri din astea de a doua oara nu o sa vrea sa te mai vada laughing
Stii ce trebuie sa faci smug :*
Funda?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| Alycaaaa a răspuns:

Baietii au nevoie de putina libertate gandeste'te ca daca nu ii dai o sa te paraseasca si o sa fie mai rau. Daca sunt buni pr nu ai dc sa te ingrijorezi deoarece gandeste'te ca unei pr bune ii sp tot si ar fi maii bine sa nu ii mai spui sa nu mai vorbeasca cu ea ca e ceva urat mai ales pentru el. La un moment dat o sa se plictiseasca sa stea doar cu tine si si uh o sa te plictisesti asa ca mai bine il lasi sa vb cu fata aia ca nu are ce sa se intample.

| RawrLexa a răspuns:

Pai daca vrei sa il ai numai pentru. tine il vei pierde. Incearca si stai si tu cu cei doi, poti deveni oricand prietena cu amica lui happy. Daca nu este ceva special intre ce doi nu il va deranja absolut nimic.
Multe bafta. :9
Funda day dreaming?

| MaDaProd a răspuns:

Si eu sunt la fel. incearca sa nu mai plangi ca nu rezolvi nimic. lasa gelozia ca nu ajungi nici unde cu asta. si oferi libertate chiar daca nu vrei cu cat ti strans in ham un caine cu atat mai repede vrea sa scape. daca nu vrei sa va despartiti lasa'l sa vb cu 100 de fete gandeste-te el e cu tine impreuna nu cu ele sunt doar niste prietene si u ii poti fi cea mai buna prietena Take care

| BuciSh0t a răspuns:

El daca te-ar iubii cu adevarat te-ar asculta, din moment ce petrece timp cu ea.inseamna ca este mai mult decat o prietenie...

| Cristina_2871 a răspuns:

Tu ar fi bine sa te asiguri ca el nu te inseala cu ea pentru ca daca te iubea iti spunea bine nu mai vorbesc cu ea sunt numai al tau dar lasa-ma sa vb macar cu prieteni mei (baieti) crede-ma acum de curand mi s-a intamplat si mie lasfel crying era cat pe ce sa ma insele daca ea ii spunea ""Da vreau sa fiu cu tine" ma insela cel mai bine ii spui ca uh crezi ca e un secret intre el si ea ...parerea mea e sa-i spui tot ce ai pe suflet daca te iubeste cu adevarat te va intelege mai ales ca sunteti de 3 ani impreuna.imi pare rau stiu cum e sper doar sa nu fi facut greseala de a te insela ti-am zis vorbeste deschis despre acest lucru cu el fal sa inteleaga ca nici lui nu-i iar conveni sa-i spui uh orice unu baiat indiferent ca e cel mai bun/buna prieten nu trebuie sa vorbeasca atata cu ea happy Sper sa-ti fie de folos sfatu meu:* app. pune-l la incercare fai si tu la fel sa vezi daca ii convine si dupa aia ai sa vezi daca chiar tine la tine nu o sa mai vorbeasca cu tipa aia:*
POP pa :* SUCES, iti doresc numai binele

| a1a2a3 a răspuns:

Si eu sunt la fel, nu plange ca te consumi degeaba.big grin