| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Eu am 16 ani si m-am dezvirginat in toamna aceasta. I-am spus mamei mele, dar mama a inceput sa ma cam ingijoreze. Stie ca fumez si ca nu mai sunt cirgina si totusi nu imi zice nimic! worried Ma cam sperie...

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

Probabil mama ta stie cum este generatia astawinking

asta nu inseamna ca nu isi face griji pentru tine sau ca nu te iubeste

multe fete si-ar dori o mama ca a ta, sa nu le bata la cap si sa zica din 2 in 2 sec "sa folosesti prezervativ"

dar uite,ca tu esti in "cazul fericit" si nu iti convine ca mama ta sa nu te sfatuiasca,sa nu iti zica nimic
mai ales ca tu te-ai fi asteptat la o reactie foarte urata, sa vezi acum ca efectiv... tace
e aiurea, te inteleg

dar fi tu cea care are singura grija sa se protejeze si eventual roag-o pe mama ta sa te insoteasca la un control ginecologic
va fi mandra de tine sa vada ca esti asa responsabila
happy

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai facut o belea ca te-ai dezvirginat asa devreme si mama ta iti demonstreaza ca e suparata pe tine. Vrei sa zici ca te-ai dezvirginat in toamna anului trecut.

| Castiel a răspuns:

Nustiu,poate crede ca te vei ajunge gen curva dinaia cu tigarile pana in nas si care face sex de 5 ori pe zi cu baieti diferiti +ca esti doar la inceput 16 ani fumezi+sex poate si-o face grij ca mai incolo pe la 18-20 sa nu te apuci si de droguri, ceva de genu nu stiu cum gandesc adultiilaughing dar asta este cea mai matura explicatie daca maicata este genul de parinte care isi face grij din orice

| katy a răspuns:

Pai acum nu iti zice, dar daca ai sa-ti iei lumea in cap si se trezeste cu un bebe la usa, o sa-ti zica pentru toatehappy.fii cu capul pe umeri si ai grija ce faci ai doar 16 ani, pana la 18 ai sa iti mai schimbi parerile despre viata si ai sa le gandesti altfel

| Adorable a răspuns:

Buna!
Saraca femeie, cred si eu ca nu mai spune nimic. Unele se roaga ca mamele sa nu faca nimic, iar tu te ingrijorezi.
Sunt unele situatii in care nu mai stii ce sa faci, nici macar ca adult deoarece aceasta generatie nu mai are prioritate. Totusi, la 16 ani este mult prea devreme!

| Bog15 a răspuns:

Mie mi se pare ca tu vrei atentie, de asta faci ce faci, mai ales partea cu fumatu, incearca sa vorbesti cu ea despre chestiile astea si sa vezi daca obtii vreo reactie, bafta

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Virgina*

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Probabil ca mama este mai ingaduitoare pentru faptul ca tata meu a muritbig grin.si atuncihappy la fazele cu tigarile si ea fumeaza impreuna cu mine. Ma lasa sa ma si vopsescbig grin. Si as mai vrea sa mentionez ca si ea il cunoaste pe prietenul meuhappy. Dar voi discuta cu ea happy

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Toti cei care au zis "asa mama, asa fiica, mi se pare absurd. Mama nu e o cruva cum o numesc altii, in afara faptului ca aman2 fumam. Dar din sfaturile voastre imi dau seama ca am o mama buna... poate chiar prea buna si cum a zis cineva, imi respecta deciziile!

| DorelSudoru a răspuns:

Fumezi si te-ai fu**t...lucrurile sunt deja facute ce-ai vrea sa face? Stie ca nu poate face nimic si nu zice nimic poate se gandeste si la tine ca iti pare rau dar eu nu prea cred asta deci. poti sa continui din partea mea...Sa vedem ce zice mama ta cand devii profesionista

| Eva a răspuns:

Si care e problema ta, atunci? vrei sa sugerezi ca nu ii pasa? poate mama ta are mare incredere in tine, iti respecta deciziile sau stie ca nu te poate influenta si prefera sa nu faca scandal, n-ar fi decat o problema in plus...
Daca ar fi altfel, probabil ai posta intrebari de genul "ce sa fac? mama ma terorizeaza... nimic nu fac bine, nu ma intelege bla bla... plsss dati-mi un sfat, dau funda" happy

| diiiiiiia a răspuns:

Mda. e ingaduitoare mama ta.dar cred ca si-a dat seama ca nu are cum sa schimbe lucrurile care sunt deja facute. asta e.asa mama asa fiica happy Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate mama ta a avut probleme din partea parintilor cind a fost in situatia ta si din cauza asta e mai ingaduitoare, daca ai fi fost fata mea se schimba kalimera

| canabisxnn a răspuns:

Sunt nou pe acest Blog si am ramas tampit cand vad toate aceste teme de discutie. Nustiu pe ce lume traiti fratilor dar pot spune cu mana pe inima ca nu-i cea reala ...OMG o.0 este trist cum generatia tusin nu cunoasc aproape nimic mai dati si pe la scoala si mai lasti etnobotanicele nu zic si eu fumez iarba only dar si fumat stiu mai multe ca voi

Iar raspunsu pentru tine. este simplu daca ai facut-o ok noproblem. incearca totusi sa nu o faci astazi cu unu maine cu altu incearca sa gasesti unu si cu ala sa stai cat mai mult.si nu o sa fi considerata curva simplu / tigarile pur si simplu schimb de vicii nimic anormal cauti intodeauna o iesire din banal nu posed la imaginatie poti fara vicii am fi doar niste roboti.

| canabisxnn a răspuns:

Lolozaur