| anonim_4396 a întrebat:

Buna as avea nevoie de ajutorul vostru.De aproape 2 luni am un prieten de varsta mea.La inceput nu i-am spus mamei, insa a aflat si mi-a adus la cunostiinta ca stie. Apoi eu vorbeam cu el pe net si nu erau lucruri atat de importante sau interesante incat sa consider ca ar trebui sa discut cu mama despre ele.Intr-o zi ne-am sarutat ( tind sa mentionez ca am mai fost cu el pana acum ), si nu i-am spus mamei ( lipsa de curaj ). Ulterior a aflat si mi-a spus ca vrea ca eu sa pun punct prieteniei mele cu el deoarece nu i-am spus nimic despre el ( mama banuia mai demult ca s-au mai intamplat lucruri de genul asta, insa in afara de acel sarut, nu s-a mai intamplat nimic ). In acea seara a fost suparata pe mine si nervoasa, insa a doua zi mi-a spus ca daca vorbeam cu ea despre el poate ma lasa sa ies si cu el si mi-a spus ca ar vrea ca eu sa fiu deschisa cu ea. Dupa acea zi, subiectul a ramas inchis.Acum eu nu m-am despartit de el, si nici nu vreau, insa nu stiu ce sa cred despre mama, adica chiar nu mai vrea ca eu sa fiu cu el sau mi-a spus asta ca sa ma sperie putin si sa ma faca sa vorbesc cu ea mai multthinking Eu nu stiu ce sa fac pentru ca as vrea sa deschid acest subiect din nou si sa-i explic ca imi pare rau ca nu am avut curajul sa vorbesc cu ea si ca mie chiar imi place de acest baiat si nu as vrea sa ma despart de el si ca voi fi cat pot de deschisa cu ea, insa din nou nu am curaj dar problema mai mare este ca nu stiu cum sa aduc vorba de asta, astfel incat sa eu sa fiu in avantaj si sa ma inteleaga...sad aici am nevoie de ajutorul vostru straight face

4 răspunsuri:
| Яùxsi a răspuns:

Pai vorbeste cu mama ta si spune-i ca de acum incolo ii vei spune tothee hee si spune-i ca tu tii intr-adevar la acest baiat happy mama ta ar trebui sa iti fie cea mai buna prietena.

| Mădălina_2296 a răspuns:

Buna, imi pare rau pentru relatia ta!straight face
Uite, incearca sa ii explici, sa vorbesti cu ea, sa ii spui ca nu ai avut curajul sa-i spui, pentru ca nu erau lucruri serioase, era doar o prietenie mai apropiata, dar nu o relatie ff importanta.
Cum zice si @Яùxsi love struck mama ta trebuie sa-ti fie cea mai buna prietena. Eu sincer nu ma inteleg deloc cu ea, uneori o urasc, dar e mama, ma invata de bine. Si uite prietenul meu e cu 2 ani mai amre ca mine, si tot asa, au aflat ei, am vorbit cu ei, l-au cunoscut si l-au placut. Si oricum daca mi-ar cere sa ma despart de el, nu o voi face niciodata.

Incearca sa vb cu parintii tai, sa le explici situatia, adu-l acasa, prezinta-l parintilor, si in primul rand daca sunteti de aceeasi varsta nu e mare chestie ca esti cu el.

Succes ca de asta ai nevoie:*:*

O seara buna!

M a d Uhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Demi chiar e iubitul tau zi

| oak_5233 a răspuns:

Cam nasoala treaba... dar stii cehappyhappytu ar trebui sa stai de vorba mai mult cu mama ta pentru ca ea iti va fi alaturi atunci in momentele cele mai grele, ti'o spun din propria experienta, ea vrea sa fie prietena cu tine si de aceea s purtat asa, gandeshte-te ca e mama ta si iti vrea numai binelehappyasa ca du-te si vorbeste cu eahappyhappyhappysucces:*