| alexaaa_2760 a întrebat:

Am o mare problemasad eu fumez de 1 an jumatate pana acum 3 saptamani mama nu stia nici nu banuia, pana cand m-a prins ce sa facsad? eu ma feresc de varul meu si ma prins, imi e frica sa nu ii spune mamei mele ca fumez(si el fumeaza)ce sa fac?:-s si tata a deschis acum ceva timp subiectul si mi-a spus ca daca ma prinde o sa dau de belea:-s. spuneti-mi ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ChristineW a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat cam la fel. Spune-i varului tau sa inteleaga ca doar si el fumeaza, si ca nu mai pui gura pe tigare in viata ta ( nu trebuie sa stie ca nu e adevarat ). Pe mine m.au prins ca fumam, beam si faceam mult mai multe prostii si m.au pedepsit dar lea trecut si acum fac aceleasii prostii. Credeama ca ar trebui sa te lasii, eu regret. Dar vorbesc eu cu tigarea-n mana. Cel mai bine ar fi sa ii spui asa si sa ai grija, gen sa tragii de la cineva cand nu se uita nimenii sau pe undeva prin boschetiihee hee ceva.

4 răspunsuri:
| kittykat a răspuns:

Pai in primul rand nu te milogi la varul tau sa nu te spuna pentru ca asta il va motiva mai tare sa-i spuna mamei tale, comporta`te ca si cum nu ti-ar pasa si pentru o perioada de timp nu mai fuma, pentru ca daca varul tau o sa-i spuna ceva u o sa fi curata big grinbig grinbig grin Bafta si ai grija altadata [ iti recomand sa le sp parintilor despre problm ta adica e mai bine sa le sp decat sa te ascunzi si sa traiesti ca frica]

| ChristineW a răspuns:

Bwaii dda suntetii totii desteptii? @kittykat, nu are cum sa nu mai fumeze dupa 1 an jumatate. @DeeaMary da te crezii mai smechera, ce anturaj ai tu, ce anturaj avem noi?

| DeeaMarry a răspuns:

Eu nu inteleg ce castigi daca fumezi, zau asastraight face. Te simti mai smechera?
Parintii tai au dreptate. Ei sunt singurii care iti vor binele, spre deosebire de indivizii din anturajul ala al tau, care sigur se cred mult mai destepti PENTRU CA EI NU SUNT CA ORICARE, EI FUMEAZA!
O sa iti distrugi plamanii. Eh, poate asta nu te intereseaza chiar asa de mult, pentru ca nu se vede. Ce mai zici de dinti?thinking Sunt sigura ca peste cativa ani o sa iti poti arata cu mare mandrie dantura in fata iubitului. O sa vezi ce o sa ii placawinking

| alexaaa_2760 explică:

Si "iubitului" meu(suntem foarte foarte apropiati si stau cu el e ca si cum as fi cu el) nu ii place acest lucru ma cearta si nu ii convine...cand isi mai aduce ma mai "chinuie" nu ii convine acest lucru...pentru el as face orice m`am lasa si de fumat, de ex daca mi-ar spune ma combin cu tine, dar te lasi de fumat" asa da m`as lasa:X