| MaryCM a întrebat:

Hi, guys! Am si eu o problema destul de iritanta. Un baiat pe care il placeam eu in clasele primare(eram in aceeasi clasa) mi-a spus acum ca ma place si ca daca vreau si eu, am putea fi impreuna. Eu i-am spus ca trebuie sa le cer acordul parintilor si de atunci il tot aman cu raspunsul. Acum sentimentele mele pentru el nu mai sunt aceleasi si stiu ca nu am procedat corect, dar chiar mi-e mila de el. Intrebarea mea e: cum sa il refuz politicos si astfel incat sa nu il ranesc foarte tare.
In loc de P.S: el mi-a spus ca nu s-ar putea obisnui cu un raspuns negativ. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi nevoit sa accepte realitatea. Spune-i ca nu te simti pregatita sa ai o relatie, ca-ti doresti sa nu fii implicata in niciuna momentan.
Cere-ti scuze si, orice ti-ar spune, nu ceda! Nu accepta sa fii cu el doar din mila, deoarece exista MARELE risc de a nu te indragosti de el si vei avea de suferit atat tu, cat si el, pentru ca se va atasa mult mai tare de tine.

Acum e greu, dar dupa ce vei discuta cu el vei fi mai linistita si te vei simti mai bine!
O seara placuta!

| MaryCM explică (pentru anonim_4396):

Ai avut dreptate, aseara i-am spus totul si am dormit mult mai bine dupa... acum ma simt bine si fara griji.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaryCM):

Ma bucur mult! :*

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cum sa il refuzi politicos fara sa il ranesti foarte tare? Ce ai zice de "dispari mah, sunt prea mica pentru a ma implica intr-o relatie! ...am de invatat"? Nu s-ar putea obisnui cu un raspuns negativ?! Nu zau! Si ce o sa i se intample? Nu va mai fi la fel concentrat pe teren, atunci cand joaca fotbal cu colegii mai mari dintr-a VII-a?

| Hakuouki a răspuns:

Spune-i direct si fara ocolisuri, uneori trebuie sa tragi de spinul din labuta pentru a-l scoate, chiar daca doare. Nu este decizia lui, daca tu nu il placi, nu e drept sa fii cu el din mila.

| RedDeath a răspuns:

Ii spui ca daca nu doreste sa sufere, sa iti dea pace, ca "Iubire cu de-a sila nu se poate"!
Daca nu, fa-l sclavul tau, nu perzi nimic! Va pleca singur.

| BornToBeLoved a răspuns:

Zii ca nu si gata! Nu ai alta solutie... Mai
Bine asa
Decat sa l
Amagesti

| Waffen18 a răspuns:

N-are ce sa faca, mai sunt si alte fete pentru el... in locul tau i-as spune ca " Nu sunt pregatita pentru o relatie, nu pot fi cu tine, scuza-ma "

| adelina9999 a răspuns:

Spune-ì ca nu te lasa parintii