| bluesky a întrebat:

Hi. Imi place de un baiat si cred ca si lui ii place de mine. Credeti ca ar fi gresit ca sa fac eu primul pas, sa il chem la scoala sa ne intalnim, sau sa il chem afara la discoteca...nah sa il sarut eu prima? Si daca sa zicem ca ajungem la sarut, cum sa il intreb daca vrea sa fim impreuna sau ramane doar un sarut? Mersi!

2 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Hmmm, ai incercat sa-i dai de inteles ca il placi? Nu sa-i spui, dar sa te comporti in asa fel incat sa inteleaga si el? Vezi intai cum reactioneaza si apoi daca te place si el si vrea sa fiti impreuna va face el primul pas.

| SantaAndrei a răspuns:

Daca va sarutati cam orice baiat intelege ca vrei sa fiti impreuna.

Eu chiar am apreciat o fosta prietena(am avut o rel foarte lunga si frumoasa) ca a avut curajul sa faca primul pas. Si mie imi placea de ea, dar nu credeam ca ii place si ei de mine, si apropourile subtile nu merg(cel putin la mine) si m-a sarutat, si apoi am dansat, si s-a repetat, si a fost de la sine inteles ca o sa fim impreuna.

Abia a doua zi am vorbit despre asta, dar a iesit foarte bine. NU e gresit sa faci primul pas daca asta iti doresti. Daca stii ca si el te place, incearca in timp ce dansati sa il saruti, niciun baiat nu refuza asa ceva big grin