| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Imi place mult de un baiat, in fiecare vara ma indragostesc de el si el de mine dar nu se intampla nimic intre noi si vreau sa ramana totul asa, sa nu-si dea nimeni seama ca il plac, doar eu. Cand ies pe afara amicii imi spun ca m-am parfumat asa de tare pentru ca e el acolo sau alte chestii. Si nu vreau sa ies in evidenta cu asta, adica sa-l iubesc in secret, e mai bine asa. Va rog cum as putea sa nu evidentiez acest lucru ca sa nu se prinda nimeni

Răspuns Câştigător
| TeenagexD a răspuns:

Deci, in aceeasi situatie sunt si eu. :]] Si mie imi place de 3 ani un baiat, in fiecare vara ma indragostesc de el si el de mine. etc! Chiar ieri am iesit pe afara cu el, si asa mi-au spus ceilalti prieteni. Ca m-am parfumat prea tare, pentru el. Bine, sa trecem la subiect.
Da-te pe langa el, intreaba-l de cine ii place *fa-te ca nu stii, apoi daca zice ca de tine... ii spui si tu!winking
Si il intrebi cumva, daca el e mai rusinos. daca nu vrea sa fiti impreuna.
Macar incearca :*!
Eu ieri am facut asa, si azi sunt impreuna cu el. rolling on the floor; x
Good luck!
FUNDA?

9 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Incearca sa eviti sa mai faci ceea ce iti spun prietenii ca faci. Oricum, limbajul trupului tot te va da de gol deoarece acesta este inconstient (nu ai cum sa-l controlezi) si cineva priceput isi va da seama.
Spre exemplu: o fata, atunci cand vede un baiat de care ii place mult, se va juca mereu cu parul, va sta cu corpul directionat catre el si alte chestii din acestea. Incearca sa eviti sa le faci si atunci nimeni nu isi va da seama.

Be smart and have fun.winking

| Dariusuu a răspuns:

Ce rost are să iubești dacă îți ascunzi sentimentele?

Amândoi sunteți îndrăgostiți unul de altul și totuși nu se întâmplă nimic. Discută cu el sincer poate așa veți forma un cuplu.

| grab a răspuns:

"Eu vara nu dorm, nu am somn!"

Joaca-ti sansele, lasa-i pe caterincari sa plescaie in saliva labele lor imaginare, ar vrea si ei prietena ca tine.

Apropo, de ce stai cu spatele in avatar, ai sanii mici?

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zi-le: da ce o fata nu poate fi prietena cu un baiat? daca ma inteleg bine cu el asta inseamna ca il plac?

| gingergirl1 a răspuns:

NU E BINE SA ITI ASCUNZI SENTIMENTELEE! Nu de alta dar iti spun din experienta...
Si tu te indragostesti doar vara?laughing Zici ca esti prietena mea cea mai buna...o nebuna si aia laughing love struck
Deci pe bune,asa e si prietena mea cu un baiat,ea nu are tupeu sa ii spuna in fata ca il place,nici eu dar vorbesc mai nou prin mesaje! Dar doar varaa laughing
Si daca nu face el primul pasa de ce sa nu il faci tu?straight face Si de ce ai vrea sa nu stie nimeni, in fine eu nu as putea sa tin secret faptul ca imi place de cineva fata de cineva, de fapt doar amicilor mei, si cei ce ma cunosc isi dau seama singuri, nu de alta dar zambetul meu ma da de gol cand trec pe langa "un anumit el"deci...incearca-ti sansele! Daca nu vrei sa afle amicii tai(si eu amici cu gura MARE SI SPARTA si ma ascund de ei cand vine vorba de asta,pentru ca se duc si ii spun, si nu vreau sa ii spuna ei, eu vreau sa-i spun) Trebuie doar sa eviti sa zambesti ca o idioata cand il vezi tongue, sa te uiti la el incontinuu, si na'...etc
Succes,dar de ce nu vrei sa vorbesti singura cu el, aflii si tu ce crede despre tine si s.a?

| NCN a răspuns:

Joaca teatru cat mai mult nu da semne ca ai tine la el dar, ai zis ca nu se intampla nimic daca el nu face primul pas... poti sa il faci tu parerea mea.

| Edeline a răspuns:

Si daca afla lumea ca il iubesti ce iti pasa? cei care rad de niste sentimente sunt niste prostiwinkingnu trebuie sa iti fie rusine ca iubesti