| anonim_4396 a întrebat:

Hi people! Am nevoie de niste sfaturi si urgent.Sa incep cu ceva despre mine:am 17 ani si sunt virgina. Prietenul meu are 19. Suntem de aproape un an impreuna. Ne intelegem de minune, iesim impreuna, ne distram, in fine... Inca de la inceputul relatiei i-am explicat ca nu am sa fac dragoste cu el decat atunci cand o sa fiu pregatita si o sa am totala incredere in el! Mi-a respectat dorinta si nu mi-a cerut asta niciodata cu toate ca nu este o zi in care sa nu imi faca complimente, in fine sa trec la subiect. Acum 2 saptamani ne-am hotarat sa mergem intr-o excursie la munte. Zis si facut! la pensiune ne-am luat camere separate insa eu am vrut sa stau cu el in camera asa ca pe seara m-am dus la el in camera.am stat si am vb pana tarziu dar apoi mi-a venit o idee mai jucausa si m-am decis sa ma pun in pat la el sa vad ce reactie are. Am ramas wow cand mi-a zis: „Vrei sa dormim amandoi in seara asta? As fi onorat" Apoi s-a pus in pat langa mine si m-a luat in brate! Am adormit asa amandoi.Am ramas socata. Asta nu era clar reactia la care ma asteptam. Mi-am dat atunci seama ca e barbatul ideal pentru mine si ca el chiar merita sa ma aiba! Sunt hotarata sa ii ofer o noapte de neuitat, vreau niste idei! Dar va rog sa tineti cont si de faptul ca la mine o sa fie prima data si am cateva emotii, ce sa fac sa scap de ele? Nu vreau ca el sa simta asta. Vreau idei pentru prima data va rog eu mult.

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Wow, l-ai gasithappy

Eu zic ca merita ca el sa fie primul 'amant'winking dar mai intai sa fi sigura daca iubirea voastra e de puternica!

| andradat a răspuns:

Ala da baiat care te iubeste. Scapa de emotii nu are rost sa le ai. Pana acum nici macar nu ai dormit cu el macar odata? El ti-a respectat total decizia si te respecta mult, se vede ca tien la tine. Eu zic sa lasi emotiile deoparte si da-i bataie! Succes pupici si sper sa fie chiar o seara de neuitat

| vasiledumitru a răspuns:

Eu zic sa n-o faci, daca vrei sa fii fericita in continuare. Eu iti zic ce am vazut la multi, ca dupa ce au facut sex nu le-a mai mers la fel, lasa ca o sa vezi ca asa o sa fie si la tine, ca asa o fost si la altii. Probabil ca crezi ca mint, de ce as minti, eu iti spun ce s-o intamplat cu toti care au facut sex. Asta e adevarul chiar daca nu vrei sa-l accepti.

| mirabella_1176 a răspuns:

Foarte frumos! fata mea merita sa faci dragoste cu el

pai nu stiu sa cumperi niste lumanarele si o lenjerie intima s sa va mai duceti la munte love struck:X:X

wof c n-as da sa am s eu ocazia sa fiu o noapte cu pr meu sad ca s eu vreau sa fac acelasi lucru ca tine noi suntem si de 2 ani

in fine bft fata mea s nu uita sa cumperi o cutie de prezervativebig grin

| mirabella_1176 a răspuns:

Cornelm1976 nu as suporta sa am un tata ca tine atat de comunist

u c faceai domnu cand aveai 17 ani? lasa fata in pace

| gabitzu25_3443 a răspuns:

Eu consider ca e un baiat destul de ok, si cred ca ar trebui sa faci pasul, si sa nu iti facai grija ca daca o faceti o sa fie naspa, nu, pentru ca sentimentele dintre voi vor deveni mai puternice, de obicei dragostea apropie un cuplu asa ca fara griji din astea
acum uite eu iti dau un sfat, pregateste din timp camera unde ai vrea sa o faceti, adica pune cateva lumanari rosii in forma de inimioara in mijlocul camerei iar in centrul ei scrie numele lui cu petale de trandafiri, cauta niste muzica ce va place la amandoi, daca o sa faci lucru asta sa stii ca se va simti precum un rege si u vei fi regina lui, acesta e cel mai de pret lucru al tau si acea seara nu o sa o uiti toata viata asa ca decat sa se intample pur si simplu mai bine sa fie ceva deosebit parerea mea,.,. succes

| Ellameh a răspuns:

Daca tu te simti pregatita si doar o imbratsare te-a facut sa-ti schimbi gandirea, eu cred ca totusi ar trebui sa te gadnesti mai mult. Ai 17 ani. NU uita asta.

| cornelm1976 a răspuns:

Si uite asa mucoasa la 17 ani vrea sa si-o puna cu surle si trambite si sa isi deschida viitorul de viitoare posibila centurista! La cum sa iti asiguri o cariera si o situatie pe viitor nu te gandesti, dar te preocupa cum sa ti-o pui! Daca as fi in locul tatalui tau ti-as rupe capul din cat mai putine miscari! Daca se poate 2 sau chiar 1!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Usor la inceput dupa cand vezi cum e fa cum vrei va pupati ti-o baga vezi cum e si daca iti place faceti-o cand aveti timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt medic ginecolog, vorbind ca medic, sanatos este sa mai astepti macar pana faci 18 ani cand corpul tau este complet dezvoltat, vorbind ca un psiholog decizia pe care o iei trebuie sa-ti apartina in totalitate si sa nu te lasi influentata de nimic si de nimeni, vorbind ca o prietena daca intre voi exista o legatura stransa si plina de iubire acest moment trebuie sa fie special pentru ca virginitatea unei fete este foarte importanta desi multe fete nu mai gandesc asa. Gandeste-te bine, nu te lasa inselata de aparente si ai grija. mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Succes sper sa fie o noapte de neuitat nu uita de prezervative si de frisca sau cicolata ce prefera el