| NuŞşşştiu a întrebat:

Salut, deci sper sa nu va plictisesc. Parintii mei s-au certat ieri si acum vor sa divorteze, tata vrea sa raman cu el, si mama cu ea, eu vreau cu mama dar tata daca ma duc cu mama e in sare sa o omoare. Nu stiu ce sa fac, please help! :[ P.S : Scuzati categoria, si nu vreau raspunsuri la misto ca n-am chef. big grin

2 răspunsuri:
| selysol a răspuns:

Salut de obicei fetele stau cu mama deoarece sunt femei si mama ii poate da foarte multe sfaturi si poate sa vorbeasca fara jena cu ea in schimb cu tatal e cu totul alta treaba in schimb un baiat mai degraba ar sta cu tatal deoarece sunt baietii si isi pot da sfaturi dar nu tot timpul aceasta regula nu e obligatorie intr-o astfel de situatie pot sa fie si fete care sa se inteleaga mai bine cu tatal si baieti mai mamosi daca pot sa zic asa daca tu vrei sa ramai cu mama ta vorbeste cu tatal tau si explica-i ca si pe el il iubesti foarte mult si iti e foarte greu sa faci o alegere dar ai vrea sa stai cu mama si ca sa nu il superi pentru alegerea facuta promite-i ca il vei vizita si veti petrece timpul impreuna chiar daca nu stai cu el si te va putea vizita si el la randul lui oricand doreste se vede ca ai un tata iubitor iar daca te iubeste asa de mult te va intelege cu siguranta si parintii mei sunt divortati iar eu stau cu tata deoarece tata e mai bun cu mine imi da mai multi bani imi cumpara de toate in schimb ce mama e mai rece cu mine mentionez ca sunt fata happy oricum bafta :*

| badboy18 a răspuns:

Vorbeste cu ei si spune=le decizia ta sadsad
si fii curajos... o sa fie bine si ai sa treci peste asta...