| aalexaa a întrebat:

Hi TPU! Am si eu o intrebare mai speciala. Am fost in clasa cu un baiat dintr'a 5a pana in a8a, dar de'abia anul trecut ne'am descoperit unul pe celalalt.La scoala facea glume cu mine, ma tachina, iar la banchetul de sfarsit de cls a8a mi-a spus ca sunt cea mai frumoasa, am dansat cu el toata noaptea, la un moment dat i'a pus unui prieten de al lui ca o gluma "stai ca m-am indragostit de X"(X=eu). Dar pe urma se dadea "neinteresat". Anul acesta am trecut la liceu si el este in acelasi liceu cu mine, la o clasa paralela.In prima zi tot asa "neinteresat", dar il vedeam ca se uita la mine, iar azi a vorbit cu mine, ma tachina, m'a luat in brate, cand se uita la mine zambea... Nu stiu ce sa inteleg! Ma place sau nu?
As vrea niste raspunsuri de la baieti in special. Ce se intampla cu el?
Si varianta cu "du'te si spune'i ca il placi" nu prea merge pentru ca a mai facut o fata asa si pe urma nu au mai vorbit unul cu altu'.
P. S: Funda! >:

6 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Ce pot sa iti zic este ca probail acel baiat este mai timid si nu stie cum sa iti zica ca te place sau ceva in genul happy Ar trebui sa faci tu primul paswinking

| madia a răspuns:

Ati stat 3 ani in aceeasi fara sa va cunoasteti? Aveati ochii inchisi?!

| SaMoriTu a răspuns:

Da! te place:X

| only me a răspuns:

Nu cred ca e nevoie de parerea unui baiat pentru ca nu prea se cunosc ei si in plus nu toti sunt la fel. vreau sa spun ca sunt cam in aceeasi problema.doar ca eu is intra 8a. si am un coleg dintra 5-a. asa. si vreau sa spun ca pana intra 7a (spre sfarsit) nici macar nu ne bagam in seama dar am inceput sa fim fff buni prieteni, inf,, imbratzisari, glume, vb pe mess pana la 1-2 noaptea si nah... niciodata nu mi-a zis ca ma place doar ca era oarecum evident pentru ceilalti din jur. deci cel mai probabil este ca te place, acum depinde si de ce simti tu.

| Criss_8192 a răspuns:

Fa-te ca esti neinteresata si tu pentru ca si eu am trecut prin asta. Tipul de care imi placea de multi ani, cand ma apropiam mai mult era foarte indiferent. Dupa, cand a vazut ca sunt mai indiferenta se tot apropia de mine...Baiatul asta de care spui nu stie sigur ce vrea asa ca ajuta-l sa afle fii indiferenta si vezi ce iese e doar un sfat acum faci ce vrei...Succes!>big grin

| m5789932 a răspuns:

Povestea asta pare cusuta cu ata alba! Parerea mea! Nu te-a vazut pana acum, si deodata i-ai sarit in ochi? Pai ce-l mai simplu, ca sa lamuresti toata situatia, este ca sa-l intrebi direct: ce simti tu pentru mine? (de preferabil ar fi sa-i pui aceasta intrebare atunci cand suneti doar voi 2, la momentul potrivit, cand veti fi amandoi intr-o stare binedispusa )