| Skumpkatine a întrebat:

Hi TPU! Din cand in cand eu si iubithul meu ne trimitem mesaje de dragoste insa nu mai stiu ca mesaje sa ii mai dau! Ajutati-ma cu mesaje de dragoste si primiti funda +vot dar nu rasp gen-,, Cauta pe google!,,!

Răspuns Câştigător
| mariamagdalena09 a răspuns:

1.Pentru scumpul meu iubit, care de cand il iubesc i-au crescut cornite de bucurie. Nu te-ngrijora iubitule, sunt experta in manichiura si pedichiura si cred ca o sa reusesc sa-ti pilesc coarnele pana o sa dispara.

Ingerasul tau iubit.

2.Stiu sa gatesc dar stiu si sa fac dragoste bine, stiu sa cert dar stiu si sa alint, sunt pretentioasa dar si merit, nu crezi, iubitule ?

Cand citesti aceasta carte sa te gandesti si la celelalte cadouri pe care le am numai pentru tine.

Pisicuta ta…

3.Cum primavara se umple o campie de flori, de culori si de miresme, asa in clipa in care te-am cunoscut inima mea s-a trezit la viata si s-a umplut de dragoste, de fericire si de placere.

Te astept sa iti ofer toate florile sufletului meu, sunt numai ale tale pentru ca tu le-ai facut sa rasara atat de frumos. IUBITA TA…

4.Oare sunt eu chiar atat de frumoasa pe cat o arata iubirea si dorul tau ? Oare ce te poate face atat de fericit langa mine ? Sau esti si tu ca mine, cu cat te iubesc mai mult cu atat creste si iubirea ta. Daca e asa unde ne vom oprii iubitule ? In paradis ?

5.Am atatea cadouri pentru tine dragul meu iubit, dar cel mai mare si mai frumos dintre toate este dragostea mea. Ti-o ofer impachetata in trupul meu frumos sa te bucuri de ea zi si noapte. http://www.mesajedragoste.ro/ aiki gasesti mai multe sper ca te-am ajutat funditzaaa?;)

Iubeste-ma si te voi face fericit.

6.Cate stele sunt pe cer atatea vise cu tine sunt in sufletul meu, cat de fierbinte e soarele, atat de fierbinte mi-e dorul de tine ; te astept in fiecare clipa sa-mi implinesti visele si sa-mi astamperi dorul.

A ta iubita fericita …

7.Nu mi-am imaginat vreodata ca un barbat poate fi atat de indragostit si atat de fermecator. Esti minunat si te iubesc mai mult decat iti poti imagina.

Poezii de dragoste pentru cel mai dragastos barbat.

8.Pentru dragostea ta infinita, pentru pasiunea si tandretea ta, pentru toata fericirea – recunostinta si dragostea mea pentru tine sunt nemarginite.

Te ador si te astept sa te rasplatesc.

9.Te iubesc atat ca nu-mi mai incape iubirea in inima, te doresc atat ca nu-mi mai ajunge patul tau, ma faci atat de fericita iubitule !

10.Nu sunt cea mai frumoasa, nici cea mai inteligenta, dar tu mai facut cea mai indragostita si cea mai fericita.

Iti multumesc iubitule…

11.Te iubesc neconditionat

Unii spun ca te iubesc pentru banii tai, altii ca te iubesc pentru frumusetea, inteligenta sau simtul umorului. Eu iti marturisesc ca nu te iubesc pentru ceea ce esti tu ci pentru ceea ce sunt eu cand sunt cu tine !

Numai tu ma poti face fericita. Te iubesc !

12.Vise implinite

Cand toti imi spuneau ca Fat-Frumos nu poate fi decat un vis copilaresc si ar trebuii sa renunt la el, eu am continuat sa cred si sa sper. Visele si sperantele mele s-au implinit !

Iti multumesc ca ai aparut in viata mea. Te iubesc !

13.Iubitul meu minunat

Pe cat esti de puternic pe atat esti de tandru, pe cat esti de tantru pe atat esti de viril, pe cat esti de viril pe atat esti de romantic ! Esti mai minunat decat am visat si esti al meu. Te astept sa-ti primesti si tu cadourile pe care ti le-am pregatit.

14.Poezii dedicate

Pentru toate clipele de fericire pe care mi le-ai oferit, pentru toate clipele de nefericire de care m-ai ocrotit, pentru ca esti atat de minunat si sunt atat de indragostita de tine, iti dedic cele mai frumoase poezii de dragoste.

15.Mi-e dor de tine iubitule

Mi-e dor de imbratisarea ta fierbinte, mi-e dor de buzele tale dulci, sunt flamanda dupa soaptele tale de dragoste, mi-e dor si sufar cumplit dupa tine, scumpul meu iubit, intoarce-te cat mai degraba !

16.Esti numai al meu iubitule

De-ar fi toti barbatii la fel de minunati ca tine n-ar mai exista femei nefericite ! Imi pare rau pentru ele dar tu esti al meu si esti singurul lucru din viata mea pe care nu sunt dispusa sa-l impart cu nimeni.

Iubita ta, _____

17.Cadou pentru un iubit romantic

Un cadou romantic pentru cel mai romantic iubit din lume. M-ai facut cea mai fericita femeie de pe pamant.

Iti multumesc, ___

18.Suflete pereche

Cu adoratie de la sufletul tau pereche, care rade si sufera alaturi de tine.

E minunat sa stii ca nu vei fi niciodata singur si ca vei fii iubit mereu, e minunat sa intelegi ca ai alaturi pe cineva in care te poti increde la fel ca in tine insuti !

Iti multumesc si te iubesc nespus, ___

19.Recunostinta

Daca ai stii ce minunat e sa fiu iubita de tine ! Daca ai stii cat de recunoscatoare iti sunt si cat de generoasa o sa fiu cu tine. Daca ai stii…. Ai multe sa descoperi ___, am atatea sa-ti daruiesc….

Te astept, ___

20.Te voi cucerii

Daca nici acum nu ma crezi ca te iubesc va trebuii sa arunc in lupta ultima mea arma…

Te astept deseara la mine… sa te cuceresc, iubitule M-ai invatat sa te iubesc atunci cand pierdusem orice speranta...esti langa mine zi de zi, esti in sufletul meu clipa de clipa si nu stiu cui sa-i multumesc pentru implinirea din viata mea...TIE, IUBITUL MEU DRAG!
Vreau sa sti ca te iubesc , asa ca o femeie, uneori geloasa, obosita, vesela, tandra, cu pasiune... dar cu ADEVARAT.
Te iubesc mult, OMULE DRAG!"

"Un sufelet cald sa ma inteleaga
L-am cautat o viata intreaga
Sa fie al meu sa fiu al lui
Azi se-mplineste visul meu! "

"Ai grija de zambetul tau
De buzele tale
De sufletul meu
Ai grija de inima mea
Ai grija de noi
Si de dragostea noastra "

"Din lacrimile cerului s-a nascut ploaia
Din lacrimile pamantului sa nascut roua... iar din lacrimile inimilor iubirea.
Te iubesc! "

"Voi inceta sa te iubesc abia atunci cand un pictor surd v-a reusi sa picteze sunetul produs de o petala de trandafir in caderea ei in oceanul de cristal... sau poate nici atunci. Te iubesc! "

"Ai aparut in viata mea ca o calda adiere de vara! Acum esti captiv in inima mea si nu am de gand sa-ti mai dau drumul vreodata! Mi-ai indeplinit cele mai arzatoare dorinte, mi-ai alungat singuratea si tristetea si mi-ai adus ce e mai frumos si mai pur pe pamant: IUBIREA ADEVARATA. "

Simt ca nu-mi ajung zilele care mi-au ramas sa-i multumesc lui Dumnezeu ca mi te-a scos in cale! Esti cea mai frumoasa minune din viata mea, te iubesc cu toata fiinta mea si simt cum ma pierd, cum tresar cand ma gandesc la tine!

Te iubesc! Te iubesc! Te iubesc... si o sa ti-o repet la infinit...

Cine sunt eu?
Si ce sunt eu?
Exista oare o definitie
Pentru ... eu?
Eu sunt numai numele, restul esti tu.

Fie vara, fie iarna, de aproape sau de departe, cat voi trai si dincolo de moarte doar TU vei fi dragostea mea.

Nu te speria! Sunt la spital. Mi-au gasit ceva la inima. Fii fara grija, operatia nu a reusit. Nu te-au putut scoate din inima mea, caci acolo vei fi mereu! Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc!

Cand te-ai nascut sigur era o zi ploioassa. Dar nu era ploaie, Cerul plangea pentru ca si-a pierdut cel mai frumos inger...te iubesc !

Tu,steaua calauzitoare a existentei mele,tu,chip bland cu ochii caprui,parul de culoarea castanului etern si lung ca o zi senina de primavara;tu ai reusit sa pui stapanire pe mine,sa ma cuceresti,sa-mi atingi punctul nevralgic al durerii mele de singuratic,singur calaror prin vise,tu ai vrut si ai reusit!

Orele pe care le petrec cu tine par a fi imbalsamate cu un parfum de gradina, raze de lumina, sau oare ca o fantana care curge lin, invelindu-ma intr-o iubire vesnica cereasca. Nu te-am privit niciodata cu ochii, ci doar te-am simtit cu sufletul si inima, caci ce este de vazut se vede cu ochiul, dar ce este de simtit este dragostea pura.

Privirea ta ma tulbura, atingerea ta ma infioara, sarutul tau ma zapaceste, iar iubirea ce ti-o port imi da aripi sa visez si sa plutesc deasupra norilor. Iubirea mea pentru tine, dragul meu, este mai inalta decat cerul, mai adanca decat un ocean si mai puternica decat vantul. Tu esti cel care ma face fericita si langa tine simt adevarata iubire. Tu esti si vei fi IUBIREA VIETII MELE. TE IUBESC!

Toata lumea ar vrea sa fie ca si Soarele, pentru a-ti lumina viata. Eu prefer sa fiu Luna, pentu a-ti lumina cele mai intunecate clipe, atunci cand soarele iti lumineaza viata. Te iubesc!

Daca ar fi innorat, m-as ruga sa apari, caci tu esti soarele meu. Daca noaptea cerul ar fi acoperit, te-as chema fiindca tu esti steaua mea norocoasa. Dar, mai ales, daca nu as mai avea prea mult timp de trait, tu sigur ai fi langa mine, pentru ca stii ca esti viata mea. Sa spun "te iubesc"? Ce obisnuit suna! Eu as spune ca "te ador"!

Daca ai fi o floare, eu as fi vantul, ploaia si lumina. Daca ai fi o stea, eu as fi noaptea eterna. Daca ai fi ocean,eu as fi plaja marginita de gandurile tale. Numai pentru a fi impreuna, pentru totdeauna. Te iubesc!

Mi-am pus iubirea

În tot ce-i alb mi-am pus iubirea mea:

Zăpezi şi flori plăpânde din livadă,

Dar florile-ncepură a cădea

Şi în april nu mai găseşti zăpadă.

În tot ce-i dulce dragostea mi-am pus :

Privire, voce, inimi, sărutare.

Dar tu-mi surâzi şi când eu vin, te-ai dus ;

Dulceaţa de-a iubi, înşelătoare.

Cum suflă pe sub uşă vânt de ghiaţă,

Lugubra-i spăimă, moartea şi-o gemu ;

Mi-am pus iubirea-n lucrurile fără viaţă

Morminte, flori care-au căzut, şi tu.

Elena Văcărescu

Citate celebre

- Dragostea este intelepciunea nebunului si nebunia inteleptului. - Samuel Johnson

- O mare durere sa iubesti;o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere. - I.L.Caragiale

- Iubirea este arhitectul universului.

- Vai de cel a carui inima nu a invatat din tinerete sa spere, sa iubeasca si sa aiba incredere in viata!

- Anii nu ne impiedica sa iubim, dar iubirea ne poate impiedica sa imbatranim.

- Iubeste persoana langa care te simti bine, langa care poti sa razi atunci cand esti fericit si pe umarul careia poti sa plangi atunci cand esti trist.

1 răspuns:
| loveflorenciabertotti a răspuns:

"M-ai invatat sa te iubesc atunci cand pierdusem orice speranta...esti langa mine zi de zi, esti in sufletul meu clipa de clipa si nu stiu cui sa-i multumesc pentru implinirea din viata mea...TIE, IUBITUL MEU DRAG!
Vreau sa stii ca te iubesc, asa ca o femeie, uneori geloasa, obosita, vesela, tandra, cu pasiune... dar cu ADEVARAT.
Te iubesc mult, OMULE DRAG!"

"Un sufelet cald sa ma inteleaga
L-am cautat o viata intreaga
Sa fie al meu sa fiu al lui
Azi se-mplineste visul meu! "

"Ai grija de zambetul tau
De buzele tale
De sufletul meu
Ai grija de inima mea
Ai grija de noi
Si de dragostea noastra "

"Din lacrimile cerului s-a nascut ploaia
Din lacrimile pamantului s-a nascut roua... iar din lacrimile inimilor iubirea.
Te iubesc! "

"Voi inceta sa te iubesc abia atunci cand un pictor surd v-a reusi sa picteze sunetul produs de o petala de trandafir in caderea ei in oceanul de cristal... sau poate nici atunci. Te iubesc! "

"Ai aparut in viata mea ca o calda adiere de vara! Acum esti captiv in inima mea si nu am de gand sa-ti mai dau drumul vreodata! Mi-ai indeplinit cele mai arzatoare dorinte, mi-ai alungat singuratea si tristetea si mi-ai adus ce e mai frumos si mai pur pe pamant: IUBIREA ADEVARATA. "

Simt ca nu-mi ajung zilele care mi-au ramas sa-i multumesc lui Dumnezeu ca mi te-a scos in cale! Esti cea mai frumoasa minune din viata mea, te iubesc cu toata fiinta mea si simt cum ma pierd, cum tresar cand ma gandesc la tine!

Te iubesc! Te iubesc! Te iubesc... si o sa ti-o repet la infinit...

Cine sunt eu?
Si ce sunt eu?
Exista oare o definitie
Pentru... eu?
Eu sunt numai numele, restul esti tu.

Fie vara, fie iarna, de aproape sau de departe, cat voi trai si dincolo de moarte doar TU vei fi dragostea mea.

Nu te speria! Sunt la spital. Mi-au gasit ceva la inima. Fii fara grija, operatia nu a reusit. Nu te-au putut scoate din inima mea, caci acolo vei fi mereu!