| ruxyyy a întrebat:

Hi TPU happy sunt noua pe aici. deci as vrea sa va pun si eu o intrebarehappy si rog seriozitate am 16 ani si o relatie de 1 an si thinking 3 luni eu si prietenu meu ne intelegem destul de bine big grin se nu am facut de niciun fel momentan happy insaa el mi-a propus sa facem macar sex oral daca nu vreau normal stiu ca ma iubeste si eu il iubesc. big grin credeti ca e ok? saa fac asa ceva pot pati ceva? si o a 2 intrebare ar fi daca e cineva din cluj si stie o clinica din aceeaa unde poti discuta cu cineva despre viata sexuala ar fi in regula sa facem si se normal? astept raspunsuri happy

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ţi-o stat deja 15 luni, tu ai peste 16 ani (legal şi fiziologic e OK!), ce mai vrei?
Luaţi şi faceţi căci asta cu "dacă te iubeşte, te-aşteaptă oricât" e o googriţă mare de tot. În realitate fiziologia masculină nu e bătaia de joc a nimănui şi dacă-l iubeşti, nu-nţeleg care-i problema.
Prin sex oral ai risc de BTS-uri, dar însărcinată nu poţi rămâne, asta-i clarhappy.
În Cluj există planning familial la Spitalul Judeţean (pe str. Clinicilor - în zona studenţească Haşdeu), la orice cabinet ginecologic (de exemplu este unul pe Coşbuc, ceva mai încolo de Parcul Central - staţia autobuzului 30) dar şi la medicul de familie poţi apela.
E în regulă să faceţi atât normal cât şi oral, atât pentru tine cât şi pentru el.
Nu uitaţi de protecţie şi mult spor!
Iubiţi-vă mult!

| Loredana_4793 a răspuns:

Nu esti mica de ani si ai si o relatie de ceva vrema cu el.Ai mai putea astepta pana faci 17 ani(e mai potrivita un pic varsta asta daca inca nu ti-ai inceput inca viata sexuala). Daca el va fi primul nu cred ca e bine sa incepi prin ai face lui toate "poftele". E bine prima data sa incepeti normal asa va veti cunoaste corpurile mai bine si apoi veti face mai multe, sa spun asahee hee. Nu e bine sa ii faci toate poftele, pastreazati demnitatea ta.Nu vei pati nimic daca ii faci sex oral, nu ai ce pati, dar nu cred ca e potrivit sa ii faci asta prima data, asta e parerea mea.
Daca te iubeste te mai poate astepta un pic si te va intelege. Poti sa il faci sa inteleaga ca acest lucru e foarte important pentru tine si ca nu ai vrea sa incepi prin ai face sex oral ci sa mai astepte un pic si sa faceti dragostehappy

Succes in tot ce vrei sa faci. te pupkiss

| Loredana_4793 a răspuns:

George cred ca m-ai inteles gresit.Am spus ca nu e bine sa ii faca toate poftele si am spus ca nu e bine sa inceapa asa.Citeste mai cu atentie te rogwinking
Va pupkiss

| freehugs a răspuns:

Mai bine sex normal decat oral
nu iti vine rau sa ii faci oral?

| pisicuts a răspuns:

Eu sunt de parere ca e ok sa o faci atata timp cat va iubitihappy

| Peto a răspuns:

Nu cred ca ai ce pati insa trebuie sa iti doresti si tu asta nu numai el.acuma depinde de tine happy bafta:*

| marycool a răspuns:

Nu ai ce patii.
Dar daca iti e frica nu e ok.(mai bine nu face daca iti frica)
Poarta prezervativ pentru a preveni sarcina.

| diaconuandreea a răspuns:

Daca asta iti doresti si tu da daca nu da-l naiba nu are cum sa te oblige.si te sfatuiesc sa no faci. poate o sa regreti. pup si ...bafta.tu decizi

| george_1527 a răspuns:

Nu ai ce patii prin sex oral dar mai poate astepta si el ceva timp si cum zice Loredana nu e bine sa ii faci din prima sex oral si sa nu-i satisfaci poftele din prima ca ti se urca in cap Multa bafta!:*