| Miriamm a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma, sunt disperata si nu mai stiu ce sa fac.Am un prieten de 24 de ani iar eu am 15(stiu ca este mare diferenta dar va rog sa nu criticati). ne intelegem destul de bine, dar el momentan este plecat din tara de aproximativ 3 luni, iar noi suntem imbreuna de 1 an. El fiind la mii de km distanta de mine tinem legatura doar pe mess si la telefon(mai rar). Se comporta foarte frumos cu mine, nu ma jigneste vorbeste frumosd, dar cu 6 luni inainte sa plece din tara, mi-a propus sa facem sex, eu am zis ca sunt prea mica si nu vreau atunci mi-a propus oral. Evident nu am acceptat, dupa care a lasat-o balta.Acum i-am spus pe mess ca atunci cand se va intoarce nu vreau sa facem absolut nimic, iar el a spus ca vom discuta fata in fata chestia asta. Tin sa precizez ca parintii mei nu sunt de acor cu nicio relatie, dar ma gandesc cum vor reationa cand vor auzi de el...Problema este ca el fiind farte departe de mine poate sa faca absolut ce vrea si.nu stiu daca si-a facut prietena.Eu am vorbit foarte serios cu el si mi-a spus ca si-a gasit pe nimeni, el doar pe mine ma iubeste, si culmea mi-a spus ca vrea sa ramana cu mine pentru tot restul vietii.Nu stiu ce sa mai cred...
Intrebarea mea este urmatoarea:Avand in vedere ca il iubesc enorm de mult, as trebui sa ma despart de el sau sa continuam? Nu stiu ce sa mai fac, credeti-ma ca inima nu ma lasa sa il insel. Aaaa si scuzati-ma dar tin sa precizez ca se va intoare peste 8 luni si nu stiu ce sa fac...sa il astept pana atunci sau sa imi gasesc pe altcineva...
P. S. IMi cer mii de scuze daca m-am repetat sau am gresit ceva dar, am scris in grava si va rog si suflet ajutati-ma!
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| ChristineW a răspuns:

Peste 8 luni s-ar putea sa iti schimbi parerea in legatura cu sex-ul
Ei bine, crede-ma ca este foarte usor sa te desparti de el, eu eram cu el sa zicem de 5 ani ( din a2-a ( stiu, stiu, cam mica ) pana in a6-a ) dar pur si simplu un Sms si gata

| AXL_3875 a răspuns:

Eh, ciudate intrebari, nicio solutie, e prea mare pentru tine, mai bine lasa-l. -.-''