| ryf007 a întrebat:

Hiii! cum fac sa ma despart de prietena mea,o saptamana doua,dar fara s-o supar?
tin la ea,dar vreau sa ne despartim cam o saptamana, apoi sa revina totul la normal. mici probleme...big grin

Răspuns Câştigător
| givehelp a răspuns:

Foarte simplu incerci sa eviti intalnirile, ai o viroza. Daca stati impreuna chiar e complicat, doar sa-i zici ca ai o deplasare. Dar uite ce vei face tu cu minciuna pe viitor. POAte ar fi mai bine sa-i zici direct: Iubito am niste intrebari de rezolvat, sunt cam obosit, nu ma intreba la moment nimic. Saptamina asta daca voi fi cam ursuz nu te supara e doar din cauza intrebarilor. Succes.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ca ai nevoie de o pauza[oricum se va supara] sau ii spui adevarul

| DNSK a răspuns:

Cum pana mea sa te desparti de ea o sapt, 2 fara sa o superi? nu crezi ca va pune intrebari, iti va cere motive, explicatii?

| ryf007 explică (pentru DNSK):

Stiu...e ciudat, dar trebuie...

| h3r a răspuns:

Sper să te desparți de ea și să nu te ierte, apoi să stai cu degetul în gură.

| Dariusuu a răspuns:

Spune-i că ai nevoie de o pauză, poate te va întelege.

Dar tot va fi supărată.

| Belluuu a răspuns:

Salut happy pai ai putea sa-i zici ca vrei sa zici ca ai nevoie de ceva timp singur sa te gandesti, sati cureti mintea in fine happy
P.S: nu stiu de ce ai vrea sa te desparti de ea eu sincer sa iti zic nu prea cred ca o sa fi iertat si o sa fie suparata

| maryus83 a răspuns:

Am vazut ca ai tot scris ca e complicata situatia, stire de ultima ora pentru tine : VIATA TOT TIMPUL E COMPLICATA.cel mai bine daca ai mici probleme ar fi sa ii explici situatia si ca nu va puteti vedea o saptamana si ea va intelege exceptand faptul daca vrei sa "joci in deplasare"

| 00x00 a răspuns:

Deaza ryf007, fetelor nu le plac jocurile astea. Sa iti dau un exemplu :
- Hei, as vrea sa ne despartim pentru 2 saptamani! Sper ca nu te superi! Am cateva probleme.
-Amm, sigur draga, sigur! Nu, nu ma supar.E ceva obisnuit.
P.S: Tu chiar crezi ca o sa zica asta, eu zic sa ii spui ce problema ai.

| ryf007 explică (pentru 00x00):

It's complicated! crying