| VladMC a întrebat:

Vreau sa ma despart de prietena mea, însă nu vreau s-o ranesc. Spuneti-mi cum sa vorbesc cu ea ca sa înteleaga si sa nu o supar?

5 răspunsuri:
| JomelaMaya a răspuns:

Eu zic sa o inviti la o cafea/suc/prajitura ceva si spune-i ca nu mai simti ce simteai la inceput si vrei sa va despărtiti, oricum va fi dureros daca chiar te iubeste. E greu s-o faci, succes!

| neutrino a răspuns:

Spune-i adevarul si chiar daca acum este posibil sa se supere putin, mai tarziu iti va multumi.

| fuzzer a răspuns:

N-am spus-o eu, si n-ai spus-o nici tu, a spus-o un om intreg la minte, si se presupune ca are dreptate ""Tot ce spui, atât altora cât şi ţie, să fie adevărat – iată ceva ce nu poate fi întotdeauna sigur, deoarece poţi greşi; dar se poate şi trebuie întotdeauna să fii sigur că ceea ce spui e sincer pentru că de asta îţi poţi da seama imediat."

"Spune întotdeauna adevărul şi nu va mai trebui să ţii minte." Mark Twain

| AvM94 a răspuns:

Ii zici ca vrei sa aveti o discutie serioasa, incepi prin a o lua in brate, o mangai si ii zici ca ti mult la ea si va ramane speciala pentru tine, insa nu vrei sa o minti si mai tarziu sa sufere si mai mult. o privesti cu afectiune si ii zici ca nu mai poti sa continui relatia pentru ca simti ca merita pe cineva care sa o iubeasca asa cum ea te iubeste, ii zici ca sentimentele tale pentru ea nu mai sunt aceleasi si nu vrei sa o ranesti, pentru ca merita adevarul. si in final ii zici ca oricand are nevoie, esti aici pentru ea.

| Darkkhan a răspuns:

Păi părerea mea este că ar trebui să-i spui direct.Îi spui că trebuie să vorbiți ceva, și îi explici cum stă treaba.Nu ai cum să te desparți de ea fără să fie rănită oricum ai vorbi tu cu ea.Mai bine spune-i direct happy.