| Mihai_3714 a întrebat:

Mai ales pentru FETE. Imi place de o fata din liceu, ( ea este la acelasi etaj cu mine dar invata in alta clasa) nu o cunsoc deloc doar din priviri.

Vreau sa stiu daca ar tine faza asta::

eu: Buna, nu te supara voi cu cine faceti mate?

ea: imi raspunde

eu: si va este si dirig/diriga?

ea: raspunde

eu: ok mersi mult. Cum te cheama?

ea: imi rasp

eu: alex, imi pare bine. Auzi imi dai si mi-e idul tau de mess sa mai vb daca vrei?

ea: imi rasp

Nu stiu daca sa i zic asa... un prieten mi-a spus ca o sa i se para ca glumesc sau sunt prea direct ori ``prost``.

Raspunsul il vreau de la fete. Cum vi sa-r parea daca un baiat ar face asa?

MULTUMESC, Dau FUNDITAAA

12 răspunsuri:
| Cristyn a răspuns:

Interseazate ce face ea in timpul liber, gaseste un subiect cu care sa o atragi, si faza cu intalnitu va veni de la sine. Tu spui ca va cunoaste-ti din priviri, incearca atunci cand va intalniti privirile:zambestei, ridica din sprancene...etc.

| RMihai a răspuns:

Scz nu sunt fata, dar parerea mea intri prea repede in vb si s-ar putea sa isi dea seama, f buna ideea cu profu de mate dar dupaceea cam prea repede ii ceri idu de mess, mai vb cu ea incearca sa te intalnesti cu ea din intamplare cand mergeti acasa si ii ceri id de mess in o zi doua, daca nu te cunoaste chiar de loc numai din vedere

| cataaa a răspuns:

Nu mai bine te duci direct si ii ceri id. ul sau numarul de telefon decat sa mai bagi faza cu profu de mate? asta ar insemna ca ai tupeu si esti in stare sa faci primul pas

| PisicaAristocrata a răspuns:

Mult prea aiurea. Ok intreab-o cu cine face mate si alte chestii, dar nu-i cere si tu deja id-ul. Mai asteapta cateva saptamani, sa va cunoasteti mai bine, sa mai schimbati cateva vorbe. Asta e parerea mea. Acuma depinde si de fata. Poate ca asta de care zici ti l-ar da din prima laughing Insa ca sa mergi "la sigur", daca ma pot exprima asa, mai bine mai asteapta putin.

| ρunct a răspuns:

Parerea mea?
Sincer. Cea mai draguta abordare din partea unui baiat a fost sa ma confunde.laughing uite

El fuge pe coridor si da de mine. Eu eram cu spatele. Imi pune mana pe umar si zice: Buna Maria ( nu ma cheama asa) si cand ma intorc vede ca nu sunt aceea persoana. Si zice la telefon
EL: Nu s-a intamplat nimic am condunfat o fata cu maria. Numai ca e mult mai draguta[ o zici subtil ]
tot el : Deci daca nu esti maria happy Esti happy
ea: Nume.
tot el :[sigur a presupus] esti cumva clasa prof X, Y.
ea :nu sunt.sunt de fapt clasa profesorului|profesoarei Z, T
tot el : pai bine ne mai vedem. happy trebuie sa ajung la ore.

SI a doua zi a venit la mine si mi-a cerut id laughing
A fost o relatie frum
:X
Faci cum vrei happy

| adictedtoyou a răspuns:

Pey.nu stiu. poate poti sa o abordezi cu o alta prima intrebare(Restul fiind destul de Ok) pentru ca pare cam tocilara faz cu "cu cine faceti mate" o sa creada ca esti un tocilar caruia ii place matematica...

| veveee a răspuns:

Pai eu una te-as da id meu si in primur rand nu inseamna ca esti prost daca u ti la acea fata si daca nu merge asa cum ai zis u fai unele complimente dragute poate si ei ii place de tine mai bine ii ceri nr de telefon si spune-i ca o placi succes sper sa iti reuseasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te-ai și gândit la ce replici îți va da, e clar cât ești de disperat. Ține minte o regulă: cu cât ești mai disperat, cu atât ai mai multe șanse să o dai în bară. Și asta nu e un lucru bun.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. M-as gandi ca nu m-ar intreba intamplator asta. Ca mai este ceva. Deci as avea dreptate. Depinde foarte mult de persoana. Daca te ia de fraier din prima asa ramai. Ori astepti momentul potrivit, ca trebuie sa va intaliti undeva, de ex. la balul bobocilor ori lasi " dialogul " deoparte si in functie de starea ei ii vorbesti sau nu. Vezi si tu daca e mai indrazneata sau timida, daca sta mai mult pe langa baieti...
Sunt perfect de acord cu Mihai.
Nu ii cere id dupa prima conversatie... va crede ca esti disperat sau mai stiu eu ce. Ai rabdare. Aveti prieteni comuni?

| ciucalata a răspuns:

Naspa

| dedeya_1210 a răspuns:

Intreab-o mai intai daca are profa de... care este diriginta ta o si scoate faza cu id si mie mi-ar placea daca mai intai m-ar intreba cum ma cheaba gen

buna, cum te cheama
raspunde
cum megi cu sc?
ceva de genu
sper sa te ajute pupici

| dely_9350 a răspuns:

E destul de bine, intra in vorba cu ea si poate te intreaba ea prima de id sau ce stiu eu ce, ce zici? smug si faza cu cine ii este dirig sau diriga e buna tongue