| mnonbviata a întrebat:

Iau anticonceptionale midiana zilnic de 10 luni. Aseara la ora 10 am uitat sa iau pilula si am luat-o astazi la ora 7 dimineata(nu au trecut 12 ore). Exista riscul de a fi insarcinata?(contact sexual alaltaieri fara ejaculare inauntru)

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu sunt sanse de sarcina.

| dullcat a răspuns:

Cel mai probabil nu, deoarece riscul de a aparea o sarcina e diminuat considerabil cand se combina mai multe metode contraceptive.

| mnonbviata explică (pentru dullcat):

Folosesc o singura metoda

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu

| FindMyName a răspuns:

Dacă nu a ejaculat, nu e nicio problemă, nu ai șanse de o sarcină

| mnonbviata explică (pentru FindMyName):

Am sunat doctorul si mi-a spus daca nu au trecut 12 ore e totul ok, totusi multumesc!

| VadimIvanov a răspuns:

Nu.

| PrinceCharming a răspuns:

Dar te tii de sporturi extreme nu gluma. De ce nu-si pune ala prezervativ?

| mnonbviata explică (pentru PrinceCharming):

Tocmai am mentionat ca folosesc anticonceptionale

| PrinceCharming a răspuns (pentru mnonbviata):

Bolile venerice nu sunt combatute de anticonceptionale.

| mnonbviata explică (pentru PrinceCharming):

Stiu, mi au fost prescrise de ginecolog pe baza unor analize+ca ne am testat amandoi de boli e totul ok