| Larisssssssssa555 a întrebat:

I s-a întâmplat vreunei fete sa ramana însărcinată doar de la lichdul preejaculator?

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Desigur e suficient o singura picatura

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este unul singur si anume : probabil/posibil DA sau un raspuns mai evaziv : DEPINDE. Un raspuns care sa fie cert, sigur si concret necesita mult prea multe explicatii. Sanatate!

| Razvan212 a răspuns:

Poti ramane insarcinata, metoda retragerii nu este sigura! Iti las niste link-uri utile:
https://www.planificaneprevazutul.ro/......ina%CC%86/

https://www.sexulvsbarza.ro/......sarcinata/

| SasukeCS2 a răspuns (pentru Razvan212):

Lichidul preejaculator nu contine spermatozoizi, el doar curata uretra de urina pentru ca urina este acida si omoara spermatozoizii. Acum problema este ca dupa ce ejaculeaza ii mai ramane sperma in uretra si lichidul preejaculator va impinge acea sperma afara si doar asa va ramane insarcinata. Ideea este ca el trebuie sa se pise de fiecare data dupa ce ejaculeaza ca sa scoata resturile de sperma afara si apoi sa se spele bine la penis.

| Razvan212 a răspuns (pentru SasukeCS2):

Link-ul 2 sexul vs barza.

e doar o metodă de contracepţie, adică nu protejează împotriva infecţiilor cu transmitere sexuală;
ejacularea şi orgasmul pot avea loc separat, de aceea, e posibil să existe o ejaculare înainte ca persoana cu care tu faci sex să simtă nevoia să se retragă;
şi când persoana cu care faci sex îşi retrage penisul la timp, tot există riscul sarcinii din cauza lichidului prespermatic aka picăturii plăcerii;