| pantofipantofi a întrebat:

Iau anticonceptionale de 3 luni, si azi am baut 2 pahare de frutti fresh de grefe, scade efectul anticonceptionalelor?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Cand spui Frutti Fresh te referi la bautura aceea din comert,nu la suc natural de grapefruit,nu? Daca e din comert,are continut mare de arome si apa,deci nu are niciun efect asupra anticonceptionalelor,daca e natural,facut de manuta ta, s-ar putea sa fie o problema, intrucat nu e indicat mai mult de 250 de ml pe zi, asa ca va trebui sa te protejezi suplimentar o perioada.

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

E in regula atunci, nu ai ce sa patesti.big grin

| katy a răspuns:

Nu,nu are nici un efect stai linistita poti manca si bea ce vrei doar sa nu le versi.ca trebuie sa o iei pe urmatoarea

| Phutui a răspuns:

Get laid! acu te lauzi ca bei suc?"

| 4ever_5725 a răspuns:

Cu anticonceptionalele manci si bei orice fara griji si alcool orice n-are nimic

| pantofipantofi explică:

@roxana, da la bautura din comert, sucul acela cu acid

| Dumnezeu_5734 a răspuns:

Dacă nu era spermă în fresh şi dacă nu l-ai băut vaginal, este ok.