| Penumbra a întrebat:

Ieri am cunoscut un baiat de aceiasi varsta cu mine, la activitatile cu 'scoala altfel'. Cred ca m-a placut pentru ca vorbea cu mine, ma facea sa rad si unde ma duceam eu, venea si el si incepeam o conversatie. Pot spune ca si eu l-am placut, probabil era o atractie chimica intre noi, doar ca sunt sigura ca este cam fricos pentru ca i-am cerut id-ul la care m-a intrebat la ce imi trebuie, eu i-am zis ca sa mai cunosc si eu lume din alte clase. A fost un moment in care a trebuit sa prezinte ce a lucrat in echipa cu mine si cu inca cineva, iar cand a inceput sa vorbeasca dobitocii de la mine din clasa au inceput sa rada de el si cand a venit a zis: sigur m-am facut de ras, la care eu am vrut sa-i ridic moralul si i-am zis ca s-a descurcat bine. Cand ne-am apucat de facut un colaj a venit langa mine si m-a intrebat daca poate sa stea cu mine, dar dupa a venit diriginta lui si l-a trimis la alt atelier. Apoi afara m-a intrebat cum mi-a iesit, si apoi mi-a aratat ce lucrase si el. Ideea este ca nu l-am vazut pe mess, si as mai vrea sa vorbesc cu el, doar ca nu vreau sa-l presez. Nu stiu ce sa fac, dar cred ca as vrea sa fiu cu el, dar problema e ca nu stiu cum sa dau de el pe mess si ce sa-i spun. Oare chiar vreau sa fiu cu el sau doar vreau sa-mi gasesc un prieten si sa le fac in ciuda mitocanilor de la mine din clasa cu care nu ma inteleg si care fac mistouri de mine? Oricum multumesc ca v-ati consumat din timpul vostru citind intrebarea mea si astept cat mai multe raspunsuri. Va rog nu va bateti joc pentru ca e vorba de sentimente.

3 răspunsuri:
| Cristynik a răspuns:

Pai daca esti interesata nu inseamna ca vrei sa il presezihappy deci cand o sa intre pe mess deschide conversatia, alintal, gen frumosule, bombonelulee, sa u alte chestii si la un moment dat spune-i ca il placi sper ca te-am ajutat, funda? a da iti urez mult Succes!:X

| Penumbra explică (pentru Cristynik):

Poate il sperii si mai tare cu chestii gen bombonelule, ca si asa e un pic cam timid, plus ca nici eu nu sunt foarte dezghetata.

| Cristynik a răspuns (pentru Penumbra):

Pai stiu eu atunci va trebuii sa faci tu primul pas... daca il placi cu adevarathappy deci te dezghetii tuhee hee