| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu(am 18 ani), dupa cateva ore am observat ca imi curge putin sange de la himen..si azi la fel dar foarte foarte putin fata de ieri..este normal? eu fiind virgina, help. (luna trecuta pe 18 mi-a venit menstruatia)

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e normal, poti sangera pana la 4-5 zile, fara sa fie ceva grav. Nu uita de prima consultatie ginecologica care este obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale

| mona a răspuns:

Este normal sa se intample asta cand iti incepi viata sexuala

| dream95 a răspuns (pentru mona):

Da,stiu ca este normal.dar este normal sa-mi curga si in a doua zi? foarte foarte putin?

| mona a răspuns (pentru dream95):

E normal sa iti curga si a doua zi[am inteles ca iti curge mai putin ca in prima zi] si nu-i exclus sa sangerezi din nou la urmatorul contact sexual

| dream95 a răspuns (pentru mona):

Culmea e ca este putin rosu o particica din himen..intr-o parte..foarte putin.

| hellokitty69 a răspuns (pentru dream95):

Nu e culmealaughing l-ai rupt, vrei sa fie albastru?laughing o sa-ti treaca!

| mona a răspuns (pentru dream95):

Stai linistita ca va trece

| catalina_2916 a răspuns:

Da..este normal.n ai de ce sa-ti faci griji! la fel mi s-a intamplat si mie

| Azµre a răspuns:

E normal, dacă în 2 zile nu se oprește, te opreti tu la un ginecolog!

| Oana92 a răspuns:

Da, este normal. Stai linistita! Nu uita de prezervativ! Si daca inca doare foloseste lubrifiant!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Este normal să sângerezi la primul contact sexual.
Te pup!