| andrada a întrebat:

Ieri stateam pe scari cu o colega si un baiat super dragut vine si isi pune mainile pe umerii mei si zice razand "nu mai sta aici si nu te mai speria asa usor" si apoi pleaca. Faza e ca nici nu il cunosc dar vreau sa ma imprietenesc cu el. Azi l-am cautat prin scl dar nu l-am vazut si apoi o prietena mi-a zis ca l-a vazut la magazinul scolii. Cv sfaturi? Vreau sa vb cu el dar nici nu il cunosc si ar fi cam aiurea sa trec pe langa el si sa-l salut cand nici nu stiu cum il cheama.
Stiu ca am mai pus intrebare asta dar am nevoie de multe sfaturi ca vine vacanta si vreau sa vb cu el ca peste 3 luni nu cred ca o sa ma mai tina minte sad

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Simplu, te apropii de el si il intrebi cum il cheama, cati ani are daca are prietena si asa putin cate putin il cunosti. Relaxeazate inainte sa intri in contact cu el asa nu mergi cu nervi stare mai tensa ma refer totul sa fie calm.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai el cum a vorbit asa cu tine, fara sa te cunoasca? Ar fi una sa fiti pe strada, dar voi sunteti in aceeasi scoala, asa ca nu este o problema mare sa vorbesti cu el. Il saluti, il intrebi cum il cheama si apoi intreaba-l daca el isi pune asa mainile pe umeri la toate fetele pe care le place.

| monique_6332 a răspuns:

Încearcă și tu să te bagi in seamă cu el; spre exemplu, te duci la el și îl saluți, apoi îi amintești de faza de ieri, când tu stăteai pe scări, întelegi? Și asa intrii in discuție cu el...