| baiatuucupizzza a întrebat:

II place unei fete sa ii spui ca e buna?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Deşi marea majoritate, nu recunosc chestia asta le face plăcere să li se adreseze acest compliment.Pentru că, în zilele noastre,''eşti bună'' este singurul compliment încă acceptat de băieţi.Nu mai trăieşti pe vremea lui Eminescu, deci nu mai ai şanse să fii văzut bine de ceilalţi tovarăşi ai tăi dacă îi adresezi unei fete un compliment legat de ochii ei sau de părul ei mătăsos.
Scuze, deja am deviat de la subiect.Ca să nu zici că sunt off-toppic, răspunsul meu este da.Curve sau nu, tot se simt flatate, curtate.
Pentru unele însă,''a fi bună'' este echivalent cu ''te vreau în pat'' deci trebuie să ai în vedere personalitatea fetei respective când îi spui aşa ceva.

| GoguSteriade a răspuns (pentru Ramonaaaa):

Curve sau nu, evident ca se simt flatate si curtate cand transpiratul de la tarnacop le zice "fa, ce buna esti."

| Ramonaaaa a răspuns (pentru GoguSteriade):

Am citit răspunsul tău de mai sus şi tind să cred că acum eşti ironic/ă. Într-adevăr,totul depinde şi de persoana care o spune. Dacă această afirmaţie este făcută de un băiat drăguţ, spre exemplu, nu prea cred că le deranjează.

| GoguSteriade a răspuns (pentru Ramonaaaa):

Chiar nu sunt ironic, un baiat dragut nu ar folosi astfel de cuvinte. E o expresie pe care eu o vad spusa intre o samanta si un gat de Bucegi la bidon, ambele cumparate la cheta. Mai e si prostia aia pe care o spun majoritatea retardatilor: "ce buna esti... la suflet" - si asta alta prostie. Complimentele sunt complimente, insa taranismele sunt altceva.

20 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Depinde majoritatea le i-au ca un compliment.Dar la multe le place sa li se spuna ca sunt minunate, superbe, adorabile etc.happy Buna suna cam pervers.adica primul lucru te gandesti buna la P*T. laughing Unele apreciaza alti cred ca acei baieti sunt nesimtiti.

| Betty18 a răspuns:

Daca te referi in sensul de frumoasa, mie nu mai-ar placea sa mi se zica ca-s buna. Nu imi fac o parere buna de baietii care imi zic asa. Ai putea sa-i zici ca e draguta, frumoasa...happy Acum depinde si in ce sens te referi buna la suflet, la pat etc... astea cred ca le-ar aprecia laughing))

| Crocaa a răspuns:

Depinde de fata si depinde cine ii spune. Daca e interesata de respectivul probabil ca se va simti dorita, daca ii spune un baiat care nu prezinta interes pentru ea, il va ignora pur si simplu.Mie personal imi place doar atunci cand vine de la prietenul meu dar mi-ar displacea daca ar spune-o zilnic.In orice caz depinde de fata, desi ar trebui luat ca pe un compliment!

| xCarolina a răspuns:

Daca e o fata decenta, care are anumite principii, cu singuranta nu se simte prea confortabil in postura de "buna".Mai bine i-ai spune ca e frumoasa. happy

| DeeaMarry a răspuns:

Depinde de fata. Daca e genul pitzi, cu siguranta ca ii place.
Daca nu, te sfatuiesc sa nu incerci sa aflii.

| Roxanaღ a răspuns:

Depinde de la cine vine. Fetelor care se impun si care incearca sa fie tot timpul pe primul loc poate le-ar placea dar ar reactiona ca si cum nu le-ar placea. Dar in general da.big grin

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Da. Ii place. Adica mie personal da.

| Consumptive a răspuns:

O fata se simte bine cand ii faci complimente, dar "esti buna" nu e tocmai varianta norocoasa...doar daca nu e 'pitzi' sau ceva de genul.
Mai adecvat e "esti frumoasa", "esti draguta", "esti sexy", dar nu "moaaama, esti buna sa mor eu!". oh go on
Sunt tipuri si tipuri de fete, unele pot raspunde cu "vai, mersi", iar altele se pot ridica frumos de pe bancuta si iti pot tranti un "eu trebuie sa plec".
Pe langa fizic, comportament, atentii s.a.m.d tinem cont si de limbaj...deci concluzia este ca mai bine n-ai incerca cu "esti buna" daca nu vrei sa ai surprize neplacute. happy

| GoguSteriade a răspuns:

Daca esti un taran care gandeste cu bicepsul de la avatar, probabil te invarti dupa umflate cu pamant sub unghii care se uda cata apa e in Vidraru daca le zici ca-s bune. Incearca si vezi, altele mai elevate o sa te bage in **** ma-tii si cele mai destepte o sa te ignore.

| baiatuucupizzza explică (pentru GoguSteriade):

Poate vrei sa faci cunstinta cu el big grin

| GoguSteriade a răspuns (pentru baiatuucupizzza):

Nu ma dau la cur, daca ai inclinatii de-astea cauta-le cu altcineva, vad ca nu-s de tine fetele.

| swagMeOutBitch a răspuns:

Nu prea:d

| didi12 a răspuns:

Nu crezi ca suna mai frumos ceva gen "Ce bine arati",sau "Ce corp frumos ai".Ma rog,deja a doua se aproprie de varianta ta.Mie una nu-mi place, mai ales cand zic asa, direct...

| gingerimme a răspuns:

Dathinking de ce *** sa nu le placa? adica e un compliment.dar totusi cred ca mai mult i'ar placea daca i'ai zice ''esti sexi''.mai senzualsmug

| gingerimme a răspuns:

Didi12 depinde si de fata. sti tu

| Guitar a răspuns:

In ce sens?
Daca e in sensul ca e buna in s. sau in alte motive legate de s. DA s-ar supara(depinde de fatahee hee
Daca e in sensul ca e buna in fapte cu persoanele (adica ca saluta si de astea)nu s-ar supara bineinteles s-ar bucura

| adelax a răspuns:

Daaaaa