| buzeduulci a întrebat:

Ii povesteam mamei ca iubitul prietenei mele a lasat-o pentru alta mai tanara. eu si prietena mea avand amandoua 20, si el la fel. Si ea mi-a dat replica:" Normal, ca voi de acum sunteti expirate, baietii intotdeauna cauta fete mai tinere.". Asa e? Baieti, cautati numai prada noua? Noi ce avem? -_-

17 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Mama ta a incercat folosind sarcasmul, sa ilustreze caracterul speculativ si nestatornic al oricarei fiinte umane (barbati si femei). Da, si femei...de cate ori oare nu s-au vazut cazuri cand o stimabila domnisoara "indragostita lulea" de prietenul ei, l-a parasit atunci cand s-a ivit o oportunitate mai buna...o "oportunitate" care poseda mai multi bani in conturi, care conduce o masina mai scumpa, care eventual are ani mai putini si mai multe patratele pe abdomen? In concluzie, nu va mai victimizati voi femeile, pentru ca exemplele negative sunt intr-adevar multe dar in egala masura distribuite in cadrul ambelor sexe.

| buzeduulci explică (pentru wildthing):

Mi se pare stupid sa alegi un barbat dupa patratele, bani sau masini.

| wildthing a răspuns (pentru buzeduulci):

Inseamna ca 99 % dintre femei se comporta stupid

| buzeduulci explică (pentru wildthing):

Eu prefer un baiat care sa ma respecte si sa ma iubeasca decat unul cu bani si care sa ma insele.

| wildthing a răspuns (pentru buzeduulci):

Tu faci parte din acel procent de 1%...chiar sunteti atat de putine

| Dariusuu a răspuns:

Dacă există iubire și înțelegere nu va pleca niciodată de lângă aceea tipă care se trezește dimineață ciufulită cu zâmbetul pe buze când pune mâna pe telefon și îți scrie.

Nu toți băieți caută fete tinere, mai sunt alți care preferă și fetele care sunt mai mature.

O zi frumoasă îți doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ta a vrut sa faca misto putin de tine, dar are dreptate cu ceva, un barbat todeauna vrea ceva mai tanar. si ma refer la barbatii adevarati nu cocalari ca ala care ai pomenit tu. dar spune-mi tu acumm, a cui e vina? cocalarului ca face ce stie, sau a desteptei aleia ca a ales unu?
intodeauna mi se face greata cand vad " aa pai a plecat cu alta de ce nu ma vrea", voi unde erati cu " capul cand lati ales? pe luna? nu. mai mult e vina ei.

| Fernando9Torres a răspuns:

Nu,baietii cauta virgine si fete naive intre 13-17 ani(majoritatea baietilor, nu toti dar majoritatea)

Răspuns utilizator avertizat
| Jokyo a răspuns:

laughing) Funny intrebare, dar nu, nu e mereu asa dar depinde, cateodata este asa! whistling

| Lisiele a răspuns:

Parerea mea:Baietii, da, cauta "prospatura" pentru ca asa e firea lor, pana la o anumita varsta sunt ca motanii, curiosi, si incearca toate gaurile pe care le prind.Barbatii(trecuti de 30) in schimb cauta ceva nou nu neaparat si proaspat.Curiozitatea la varsta asta deja trece si sunt doar doritori sa incerce noutati si sa evadeze din rutina, ceea ce nu implica mereu mai multe femei(pentru ca daca femeia stie sa fie femeie va sti cand e timpul de ceva nou)Iar in legatura cu raspunsul mamei tale, 50% sunt de acord cu Endoryus cum ca a vrut sa faca putin misto, iar 50% cred ca astfel de raspunsuri nu trebuiesc date de mame pentru fetele lor.

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Cred ca mama ta a gresit.Ala nu este viitor barbat adevarat.Ala se uita numai dupa aventuri.

| HeadShoot32 a răspuns:

Voi sunteti mai bune pentru oamenii cu minte, pentru cei care va merita. Chestia asta nu e adevarata, el a cautat o fata mai tanara pentru ca era satul de ea si pentru ca nu mai simtea nici o atractie.

| buzeduulci explică (pentru HeadShoot32):

Erau doar de 1luna jum...

| AndyAlex533 a răspuns:

Depinde de băiat, mie spre exemplu imi plac fetele peste 20 de ani, nu stiu de ce, dar nu ma simt atras de cele sub 17-18.

| bewhiteftw a răspuns:

E vorba de aventuri sau relatii de-o vara, intr-o relatie nu se merge pe criterii de genu ^^