| rikkimady16 a întrebat:

Il cunosc pe un baiat de vara trecuta si de vreo 2 luni suntem impreuna. Eu ma intelegeam foarte bine cu el: ne sunam, vorbeam pe mess non-stop. Toata ziua eram cu telefonul la ureche. Vara trecuta am stat cu varul lui asa dintr-o prostie, in fine. Faza e ca relatia a mers foarte foarte bine pana acum vreo 1-2 saptamana. cand a inceput sa fie mai rece si nu stiu parca si eu nu mai sunt asa dar chestia e ca mie imi place de el enorm si parca nu mi-ar parea atat de rau daca nu as mai sta cu el, mi-ar parea mai rau ca nu as mai avea pe cine sa sun si din astea si as pierde un prieten doarte bun. Mna varul asta a lui a vorbit cu o prietena de-a mea si i-a spus ca prietenul meu de cateva saptamani sta cu mine doar la misto, ca el de fapt vorbeste cu alta fata(mentionez ca suntem din orase diferite dar ne vedem pentru ca vine la bunici si o saptamana vine cealalta merge acasa si tot asa de la inceputul vacantei)...in fine sa revenim, eu l-am intrebat pe prt meu daca este adevarat ca vorbeste cu fata aceea si el a zis ca nu dar ca eu cred ce vreau si treaba mea si dupa mi-a zis ca de fapt varul lui vorbeste cu fata aceea. Eu am impresia ca varul lui ii tot spune prostii prietenului meu pentru ca ii e putin ciuda pe el deoarece eu am mai stat si anul acesta cu el dar dupa nu am mai vrut si am stat cu actualul si anul trecut a mai patit tot asa cu doua fete care l-au parasit pentru actualul meu.
Intrebare e: Sa mai continui relatia sau nu sau nu stiu, ce ar trebui sa fac sa mai mearga treaba?
sper ca nu v-am plictisitbig grin

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Prea mult la actualul e clar ca nu tii.Altfel nu ai concepe viata fara el. Ca sa nu trebuiasca sa te hotorasti brusc, lasa situatia sa evolueze de la sine. Daca si asa va raciti pe zi ce trece, poate la un moment dat va veti desparti de comun acord si nu vei ramane tu cu regretul "vai de ce am pus capat, poate ar fi fost o relatie frumoasa pana la urma".
Sau daca nu iti doresti, pune-i punct acum. Dar mai bine faci cum am zis initial. Succes.

| rikkimady16 explică:

Ceau, revin dupa 10 luni de relatie cu baiatul de care va povesteam. suntem super si chiar ne iubim in ciuda tuturor rautatilor varului lui care au fost intr-un numar foarte mare... ceau ceau

| uRsuLetS18 a răspuns:

Pfff, grea intrebarea ta, dar eu pot doar sa incerc sa-ti dau un sfat, nu sa decid in locul tau. Ar trebui sa vb cu prietenul tau despre asta, poate ca varul lui inca te place si este gelos pe el de aceea poate vrea sa va desparta spunandu'ti lucruri despre prietenul tau care nu's adevarate, iar prietenul tau poate se comporta asa pentru ca vede ca nu ai incredere in el, ci in varul lui. Asa ca cel mai biine ar fi sa vb cu el. Sper ca te'am ajutat happy