| aNdReYa_4166 a întrebat:

Il plac si el e fratele uneia dintre cea mai buna prietena a mea, il plac foarte mult timp...nu stiu cum sa-l fac sa iesim in oras noi nu prea vorbim...chiar vreau sa ies cu el in oras.cum sa il fac sa iese cu mine?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bab a răspuns:

Daca zici ca esti prietena buna cu sora lui ai putea discuta aceasta problema cu ea sa va ajutati, sa fi ajutata sa vorbeasca cu el sau chiar tu intr-un final ar trebui sa ii zici in fata aceasta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand vreau sa spun ca uni baieti nu inteleg mesajul fetelor. (si eu sunt unul dintre ei)

Sfatul meu este sai spui in fata ce vrei, asa o sa afli dca vrea sau nu.
Atentie ca uni baieti sunt cam emotionati si ar crede ca faci misto de el, asa ca fi serioasa. S ar putea sa nu te accepte din prima data din cauza ca nu are incredere in tine.

Iar daca e dala smecher cu tupeu nu are rost sa te bagi.

| aNdReYa_4166 explică:

El este o fire mai retrasa si noi nu prea comunicam, abia ne salutam, cum sa fac sa nu credea ca sunt o nesimtita si ca fug dupa el?