| elam a întrebat:

Imi doresc sa raman insarcinata si as dori sa stiu daca exista vreo sansa sa fi ramas insarcinata luna aceasta daca am facut sex neprotejat doar in ziua 23, tinand cont ca am un ciclu menstrual de 34 de zile.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,exista o mica posibilitate!
Stii, la tine ar fi, 11-12 zile faza de crestere si maturizare, 11-12 zile perioada in care esti fertila, deci ovulul intre 15-17 mm si alte 11-12 zile, perioada de imbatranire si spargere a ovulului.
Daca ultimul ciclu a venit in 4 octombrie, perioada fertila a ta ar fi cea cuprinsa intre 15, 16 octombrie si 27, 28 octombrie. Uite,este si calculul asta pe net,eu nu l-am facut, dar incearca-l tu, cred ca va ajunge la aceleasi rezultate: http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php
Acum, ce sa spun, daca incercarea voastra a avut loc in 28 octombrie,sansele sunt putin cam mici.
Dar,niciodata nu se stie! Nu e acum,va fi luna viitoare,continua sa incerci si sa speri!
Si, calculeaza-ti de dinainte perioada fertila!
Mult, mult noroc!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Iti doresc mult sa ti se implineasca dorinta,e minunat!
Dar,amanuntele pe care ni le dai, sunt putine, nu pot avea nici cea mai vaga banuiala!
Care e ziua in care ti-a venit ultimul ciclu? Chiar daca are 34 de zile,nu pot nici macar aprecia perioada ta fertila.
Te rog, completeaza putin, bine?

| elam explică (pentru greece12):

Ultimul ciclu l-am avut pe 4 octombrie. Am avut contact sexual neprotejat pe data de 28 octombrie (de fapt e ziua 26, nu 23 cum am scris mai sus... numarasem gresit). Urmatorul ciclu ar trebui sa-mi vina pe 6 sau 7 noiembrie... deci, exista vreo sansa sa fi ovulat in ziua 26 a ciclului? La mine nu cred ca se poate considera ziua 14 - ziua ovulatiei, ca la carte, ca nu am ciclul de 28 de zile, ci de 34-35. Din cauza asta nu stiu cand am ovulatie.

| greece12 a răspuns (pentru elam):

Da,exista o mica posibilitate!
Stii, la tine ar fi, 11-12 zile faza de crestere si maturizare, 11-12 zile perioada in care esti fertila, deci ovulul intre 15-17 mm si alte 11-12 zile, perioada de imbatranire si spargere a ovulului.
Daca ultimul ciclu a venit in 4 octombrie, perioada fertila a ta ar fi cea cuprinsa intre 15, 16 octombrie si 27, 28 octombrie. Uite,este si calculul asta pe net,eu nu l-am facut, dar incearca-l tu, cred ca va ajunge la aceleasi rezultate: http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php
Acum, ce sa spun, daca incercarea voastra a avut loc in 28 octombrie,sansele sunt putin cam mici.
Dar,niciodata nu se stie! Nu e acum,va fi luna viitoare,continua sa incerci si sa speri!
Si, calculeaza-ti de dinainte perioada fertila!
Mult, mult noroc!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ia un test de sarcina si vezi pozitiile cele mai favorabile pe net. bafta!