| Mititica12 a întrebat:

Imi e raucrying
Nu pot ajunge nicaieri pana luni
Am facut si test de sarcina dupa 30 de zile si a iesit negativ
Am stari de : greata, oboseala, stomac umflat, senzatie de frig, înțepături in partea stângă, vars uneori o culoare verzuie/galbena amaruie si foarte usturătoare pe gatcrying((
P.s. ma gândesc la ce e mai grav iar pe google imi apar tot felul de probleme gravecrying((

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te speria ca nu-i nimic grav, doar o banala criza de COLECIST (fiere, bila), nu sarcina.
Vomatul verde este specific eliminarii fierii (bilei).
Continua sa vomiti ca sa elimini tot ce-i rau si evita sa mananci ceva.
Cand te-ai linistit, bea ceai de sunatoare sau musetel si daca iti este foame dupa multe ore, poti manca NUMAI pezmet (paine uscata) si ceai.
De a doua zi poti manca strict fara carne si fara prajeli, supa de legume, zarzavaturi fierte, piureuri.
Sanatate maxima!

PS (am avut 15 ani simptomele astea si stiu f bine cum sunt. Am decis operatia de colecist dupa aceea si am scapat de starile alea de rau).

| Mititica12 explică (pentru Violleta2022):

Imi e rau si cand mananc ceva dulce

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mititica12):

Tot din cauza colecistului iti este rau, ca nu suporta dulcele.
Eu ti-am dat o lista ai sus si am scris numai ce ai voie sa mananaci, iar dulcele nu este pe lista!

| Mititica12 explică (pentru Violleta2022):

Unde pot afla ce am?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mititica12):

Mergi la medicul de familie, care iti va da trimitere la un ecograf si la un medic specialist de boli digestive.

| Goete a răspuns:

Stai linistita.
Asa era si bunica, inainte de a muri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la 112 sa vina o Ambulanță si sa te duca la Urgențe. Iti vor da acolo medicamente care sa amelioreze aceste simptome.