| Pamanteanul a întrebat:

Îmi place de o fată care se comporta urat cu mine și nu știu de ce îmi place, când se comporta urat atunci simt mai mult ca îmi ajunge la inima iubirea pentru ea și îmi creste inima ca e sincera, naturala, umana, iar eu vad ceva pozitiv în asta, e normal asa ceva?

15 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Ce e interzis, atrcatie inseamna happy Fruct oprit. Invit-o pe la tine si arata-i colectia ta de insigne.

| Apokales a răspuns:

Este normal doar pentru ca tu crezi ca de fapt ea te place, chiar daca se comporta urat cu tine. Cam asta este dragostea. Dar, daca se comporta urat cu tine si tu esti constient ca nu te suporta, si, totusi, o placi, atunci nu este normal, este boala.

| Pamanteanul explică (pentru Apokales):

Eu simt ca ea vrea sa ma injoseasca în fața ei, și îmi place, ma simt iubit.

| Pamanteanul explică (pentru Apokales):

Ști ceva despre masochism?

| Apokales a răspuns (pentru Pamanteanul):

Nu prea, dar exista o teorie numita DISC care spune ca oamenii isi schimba atitudinea in functie de circumstante. Chiar daca ii rupi pe toti la bataie pe strada, ei bine, intr-o relatie de iubire poti fi total supus. Oamenii isi schimba comportamentul in functie de situatie. Este in regula, dar intrebarea este urmatoarea: esti sigur ca ea te iubeste? Altfel ramai un unul care tot incearca alaturi de altii.

| Invictusman a răspuns:

Te faci de ras man laughing
Sper ca ai glumit când mi ai spus ca ai 28 de ani happy

| Pamanteanul explică (pentru Invictusman):

Nu nu am glumit, crezi ca contează?

| Vântulalb a răspuns:

Vrei tu sa crezi ca e normal. Ce educatie ai de crezi ca un comportament urat inseamna dragoste? Gresesti enorm. Fata te respinge cu toate puterile ei.

| Pamanteanul explică (pentru Vântulalb):

Eu cred totuși ca ii pasa de mine si ma place

| Vântulalb a răspuns (pentru Pamanteanul):

Esti bolnav. Cauta-te!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Esti masochist sau sadist, undeva pe-acolo! Nu ti-ar placea sa te si zgarie pana la carne?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti nebun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Totul este in capul tau, asa functioneaza creierul cand suntem indragostiti, e aseamnator cu atunci cand esti pe narcotice sau etnobotanice big grin

| Mopmop a răspuns:

Poti da te rog un exemplu?

| AndreeaWTS a răspuns:

Nu, nu e normal.
Nu poți "răstălmăci" realitatea pentru a-ți transforma anormalitatea în normalitate.