| fumsipraf a întrebat:

De ce nu ma pot comporta normal in fata baiatului de care imi place? ma tot uit in jos,nu il pot privi in ochi si ma simt ciudat cand se uita si el la mine, desi nu zice nimic despre asta.si nu stiu daca se uita doar asa la mine ca la altcineva sau daca ma place.ce simt pentru el nu am mai simtit pentru nimeni altcineva.mi se opreste inima cand il vad ca se apropie de mine sau cand imi vorbeste; e un sentiment placut dar si ciudat.ce sa fac ca sa il pot privi in ochi fara sa vada ca il plac?

4 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

De ce nu vrei să-și dea seama că îl placi?

| fumsipraf explică (pentru ancaval):

Pentru ca e mare diferenta de varsta si are si prietena si nu vreau sa stric eu socotelile dar daca vine el la mine e ok

| ancaval a răspuns (pentru fumsipraf):

Păi dacă are prietenă, ar fi bine să nu-l mai placi.

Ieși cu cei de vârsta ta și cu timpul îl uiți.

| Melly98 a răspuns:

Baietilor nu le place sa bagi capu in pamant pe langa ei " fratimiu cand s-a intalnit cu o veche colega de clasa ea *a bagat capu in pamant* vroia sa vorbeasca cu ea si cand a vazut ce face nu a mai vorbit. Si pe deasupra s-a pus pe ras dupa ce a trecut de ea".
Nu trebuie sa il privesti in ochi daca nu o poti face. Fa-te frumoasa sa faci impresie, salutal, intra in vorba cu el, poate te faci de o intalnire.