| DomnulMuratura99 a întrebat:

Imi place de o fata, chestia e ca ea ma placea cam acum un an dar eram prea timid sa ii dau un mesaj sau sa vorbesc cine stie ce cu ea..Si acum la fel dar nici nu cred ca ma mai recunoaste ca nu i-am dat niciodata vreun mesaj. Problema e ca este o fata mai "usoara" dar nu o judec si mi se pare ca prea multi isi bat joc de ea si nu mai vreau sa se intample asta. Ce ziceti, sa incerc sa vorbesc cu ea si sa ma cuplez cu ea? Imi e frica sa nu ma plictisesc si s-o las sa sufere cum am facut cu fosta(prima iubita de altfel)

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Cu timiditatea pierzi orice fata si orice sansa de relatie, trebuie sa incepi odata si odata sa ai curaj si sa incepi sa discuti si sa invite o fata pe care o placi undeva, daca nu esti sigur ca va tine relatia mult timp, atunci nu te apuca, sa ii faci o favoare doar pentru simplul fapt ca cineva isi bate joc de ea nu este o iesire, tu te cuplezi cu o fata din sentimentele pe care le ai pentru ea, pentru ca intr-adevar vrei sa fii impreuna cu ea si o vezi ca pe o persoana cu care vrei sa creezi posibil ceva de viitor, acum totul depinde de tine si de dorinta ta, si fii barbat, daca o sa fii timid in continuare nu o sa apuci nici o fata, nu ai nimic de pierdut, toate astea sunt experiente care le strangi in portofoliul tau dea lungul vietii, care o sa iti fie ca o lectie si ghiduri de a proceda in situatii diverse ce includ o relatie, mult success.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnul Muratura daca ai indoieli de genul las-o balta ca e mai bine.
Si daca e genul de fata usoara vezi sa nu te lase ea pe tine laughing

| artemidak a răspuns:

Domnule Muratura,
Cum adică sa te plictisești de un om?
Voi va auziți dragii mei puradei?
Atunci înseamnă ca nu o placi cu adevarat!
Dacă nu esti sigur ca o placi, las-o.
Dacă o placi, ia-ți inimioara in Dinți și vorbește cu ea!