| AlexAlex16 a întrebat:

Imi place de o fata dar de cand a aflat acest lucru de la o colega de a iei ma evita si nu imi mai zice nici macar `buna`. De la inceputul anului ma ti-n dupa ea si chiar ne intelegeam bine pana cand a aflat acest lucru si sunt foarte trist cand ma gandesc la acest lucru. Imi place foarte mult de ea, este speciala dar...cum pot sa fac sa isi de-a seama ca o plac ``cu adevarat``?

6 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Eu sunt in aceeasi situatie... dar de fapt, in situatia fetei. Este un baiat care se tine dupa mine, exact cum ii faci tu fetei asteia. Iti spun un secret: noua fetelor nu prea ne place sa se tina un baiat dupa noi, sa fie mereu la dispozitia noastra. Tu cum te-ai simti daca o fata s-ar tine dupa tine si nu ti-ar da pace sa fii cu cine iti place? Cum ii poti arata ca o placi? Simplu, putine vorbe si mai multe fapte. De exemplu pe mine baiatul asta m-a convins pentru ca s-a certat cu toata clasa lui pentru ca se luau de mine. Stai cat mai mult in preajma ei, dar nu fi insistent. Eu cred ca cel mai bine ar fi sa o ignori putin. Sa-i spui ceva de genul,, Eu am incercat, dar vad ca tu nu vrei si nu mai are rost. Eu renunt!'' si iti spun eu ca asta o va intriga la maxim si poate iti va da o sansa. Dar daca nu te place, nu ai ce-i face. Asta-i viata, fete mai sunt destule, chiar daca niciuna nu ti se pare ca ea.

| cal3star a răspuns:

Sincer ai fost prost. Fara suparare nu inteleg de ce trebuie sa spui unele lucruri legate de dragoste altor persoane. Si cel mai probabil i-ai spus acelei fete, sa-i zica fetei de care iti place, ca tie iti place de ea.
Cel mai sigur fata aia crede ca ori esti obsedat, ori a devenit timida stiind acel lucru si nu prea poate sa dea ochii cu tine, eu zic sa o lasi mai moale.

Sau poate vrea sa te faca gelos ca ii place de tine (dar ma cam indoiesc)

| bianka93 a răspuns:

Pai probabil
si-a dat seama ca o plaki... dar poate ea nu te place ca iubit doar ca amik.si poate de-aia acum te evita

| anonymus07 a răspuns:

Depinde in ce fel va intelegeati voi bine. Poate ca ea vorbea fumos cu tine doar din politete. Poate nu-si dorea o relatie cu tine. Sau poate ca te placewinking. Dar cel mai bine ar fi sa va intalniti sa mai discutati si sa-i spui ca o placi si intreab-o daca te place in vreun fel sau nu. Si daca va spune nu atunci cere-i doar sa ramaneti simpli prieteni.winking. Succes.

| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Probabil ca ea nu te place si te evita, dar daca nu, poti sa ii spui ca o placi, ca pare o tipa interesanta si vrei sa o cunosti
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe variante. Ori o stresezi ca tot te tii dupa ea, ori te place dar poate din diferite motive pe care tu ar trebui sa le stii, nu vrea sau nu poate sa fie cu tine si atunci vrea sa te uite. E o greseala ca nici macar buna sa nu iti mai spuna. Daca vrei vorbim mai multe pe id:yza_me5 si te ajut cat pot. Pupici