| Nuvreausapunnume342 a întrebat:

mai de mult timp imi place foarte mult de o fata si mi-e rusine sa-i spun acum. oare sa mai astept doi ani pana in clasa VI? (Sunt IV) imi place personalitatea ei. e aproape la fel ca mine. atat de mult imi place de ea incat mi-e rusine si sa o privesc on ochi. sa astept macar la 13 ani sau daca acum cum sa spun?

Răspuns Câştigător
| ArchangelKnight a răspuns:

Când eram la vârsta ta, aveam aceeași problemă. Toată problema e simplă! Încearcă să petreci cât mai mult timp cu ea, pe lângă ea și pentru ea și zambeste-i des. Încearcă să îi ceri ajutorul și vezi dacă răspunde, apoi încearcă să o ajuți și tu cu problemele ei 'de matematică'winking. Dacă nu îți dă atenție, nu te obosi, mai sunt fete, treci la urmatoarea, o să o faci geloasă. DAR atenție!: Când simți momentul că poți să îi spui PERSONAL (adică nu prin bilețele sau in fața clasei) ceea ce simți, atunci JUST DO IT! Spune-i că o admiri și că vrei să îți petreci cât mai mult timp cu ea, pentru că te face fericit! Ea oricum își va da seama că o îndrăgești (dacă nu știe deja), dacă tot timpul ești pe lângă ea (și faceți temele împreună, să zicem). Dacă îi spui ce simți prea repede, s-ar putea să te arzi ușor, dar după ce va trece o perioadă în care v-ați 'rezolvat temele împreună' vei da dovadă de curaj la vârsta ta și te va admira la rândul ei. Acum, depinde și de situațiile din în jurul vostru. Atenție și la ceilalți colegi cărora le place de ea! Ideea principală este: Să stai prezent cu și în preajma ei! Trăiește clipa!

| Nuvreausapunnume342 explică (pentru ArchangelKnight):

Multumesc mult! Mi-ai mai omorat din emotii! O sa incerc ce spui. Problema e ca mi-e rusine sa stau cu ea. multumesc de sfat

2 răspunsuri:
| Eduard196 a răspuns:

Antreneaza-te sa o privesti in ochi pana isi muta ea privirea. Si momentul cel mai potrivit sa ii spui unei fete ca iti place de ea este atunci cand a mancat bine si e satula pentru ca atunci e mai deschisa la romantism. Si nu mai astepta ci spune-i