| Anonim2257885 a întrebat:

Imi place de o fată ea nu știe încă. Ii place si la altul de ea si de el stie toata clasa inclusiv fata. Chestia e că fata nu stie daca sa fie cu el, daca il place etc. Acuma eu vb cu ea ne intelegem foarte ok si avem si acele priviri unul in ochii celuilalt ce mi se par ca au o însemnătate. Intrebarea mea e cum ii atrag eu atenția asupra mea si cum fac ca una din prietenele ei sa nu ii mai zică in continuu ce cuplu drăguț ar face ala cu ea. Rog răspunsuri serioase ( sunt in clasa 9) Deci adaptați raspunsurile la vârsta. Precizez ca ea e destul de timidă. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa ii dai de înțeles ca îți place de ea, fa un pas, spune i sa nu se împrietenească cu celalalt atât timp cât nu simte ca îl place cu adevărat

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai cum sa o opresti pe aia sa zic asta. Continua sa vorbesti cu fata asta si eventual invit-o sa iesiti

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: ii ceri prietenie!
Ii spui ca o placi foarte mult si daca vrea sa fie prietena ta!
Asta va clarifica situatia, mai ales daca te accepta si poti anunta oficial, ca-i prietena ta.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Iti spun eu ce trebuie sa faci o suni cu numar ascuns si faci exact ca in acest video https://www.youtube.com/watch?v=cnZOu9kcV4E sarbatori fericite.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Văd că ai concurență. Demonstrează că ești mai tare decât tipul ăla

| GirlOnline81 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa realizezi ca undeva intre framantarile tale si asteptare, celalalt este mereu cu un pas inaintea ta. Intelegi ce zic?