| 201220122012 a întrebat:

Imi place de o fata si e cu un an mai mai mare de cat mine...o iubesc mult dar nu stiu cum sa o cuceresc :'( va rog ajutati-ma. sad sad sad sad :'( :'(

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, cați ani ai?
Daca fata aceasta este fixata pe chestia ca nu vrea sa fie cu băieți mai mici decât ea, atunci îmi pare rău, dar aceasta chiar nu se va îndrăgosti de tine.
Acum depinde si daca știe de existenta ta.
Pentru ca, daca nu te cunoaște si într adevăr vrei sa lupți pentru ea, fa ti timp câțiva ani sa te cunoasca sau iubească si ea indiferent de vârstă.
Dar daca va cunoașteți cat de cat si mai si vorbiți sau ii faci mici apropouri si nu vezi jivino schimbare las o balta.
După părerea mea, mai mult de 16-17 ani nu ai... gândește te ca aceasta nu e prima si ultima fata.
Va veni liceul, facultatea...vei întâlni nenumărate fete din care nu știi pe care sa o alegi.
Deci daca știi ca nu ai nici o sansa, treci mai departe, ca fete sunt destule.
Găsește ti o fata care sa te iubească pentru ceea ce ești si te iubește cu adevărat, nu o fata care sta cu tine din interes si daca nu ii vei mai face pe plac o zi te va lăsa balta.
Bafta happy

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Vorbeste cu ea, spune-i ce simti pentru ea si poate legati o prietenie adevarata si durabila.

| Doub a răspuns:

O iubesti? Nu ai fost niciodata cu ea si tu spui ca o iubesti?(O_O).

| SkyPilot a răspuns:

Fa-ti de lucru pe langa ea. Fii tu insuti, nu face pe grozavul. Poate ai noroc sa te placa asa cum esti. Daca nu, las-o balta, nu incerca sa pari ce nu esti ca relatia nu va tine.
Ai putea incerca sa ii oferi o floare si sa ii faci un compliment ca sa ii atragi atentia asupra ta, poate sa ii dai de gandit.
Citeste cu atentie ce ti-a raspuns Raluca, are mare dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu iti acorda in nici un fel atentie, nu are rost.

| 201220122012 explică (pentru anonim_4396):

Ma inteleg foarte bine cu ea..suntem ca frati dar am inceput sa tina la ea mai mult..sa o iubesc chiar...dar nu stiu daca si ea :/ nu stiu cum sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie nu conteaza varsta! Dar totusi deja o iubesti? Stii macar ce inseamna asta? Sau la tine iubit inseamna sarutari si plambari?